Ukazały się „Zimne Wojny” – Andy Kirkpatrick w pisarskiej formie

przez Administrator | Opublikowano 28 marca 2014 10:05

Właśnie ukazała się autobiograficzna książka „Zimne Wojny” Andy’ego Kirkpatricka, ta wyjątkowa pozycja nagrodzona została w 2012 roku prestiżową nagrodą Bordmana Taskera.

Zimne-Wojny-Andy-Kirkpatrick-2014-400x588

W zapowiedzi książki czytamy:

W „Zimnych Wojnach”  w niemal kabaretowym, ostro zaprawionym dowcipem monologu, Andy Kirkpatrick realizuje swojej życiowe zamierzenie, żeby stać się jednym z czołowych wspinaczy na świecie. Stawiając sobie nowe, ekstremalne cele, bierze się za najtrudniejsze w swoim dorobku wspinaczki — na wielkich ścianach Alp i Patagonii — i to w środku zimy.

Kirkpatrick odnosi sukcesy, ale za niebezpieczeństwa i bezkompromisowość tych górskich potyczek płaci ogromną cenę: jest wiecznie rozerwany pomiędzy życiem rodzinnym a niebezpieczną drogą, którą sobie narzucił. „Zimne wojny”, napisane z charakterystycznym dla Kirkpatricka błyskotliwym dowcipem, swadą i szczerością, są porywającą relacją z przygody, którą można przeżyć tylko w ekstremalnych warunkach w ścianie.

Andy Kirkpatrick to dobry wspinacz (w tym roku wraz z Norwegami dokonał pierwszego pełnego przejścia południowej grani Ulvetanna na Antarktydzie) oraz nagradzany autor. Jego poprzednia książka a zarazem debiutwydana w 2008 roku „Psychovertical” także została wyróżniona nagrodą Bordmana Taskera.

O „Zimnych Wojnach” czytamy:

Cierpki sarkazm Autora, wprawne opisy sylwetek jego wspinaczkowych partnerów i często absurdalne sytuacje wielkościanowych rozgrywek prowadzą do licznych wybuchów głośnego śmiechu. Ukazanie postępującej analizy własnych motywacji oraz rosnącej świadomości znaczenia życia poza samym wspinaniem stawia tę wspinaczkową autobiografię na równi z Poza Górą Steve’a House’a, tyle że ta jest okraszona większą ilością żartów wokół kupy i Johny’ego Deppa.

John Chivall, „TGO Magazine”

Andy Kirkpatrick w swojej najlepszej pisarskiej formie.

Tom Richardson, „Climb Magazine”

Książkę wydał Stapis w serii Literatura górska na świecie i jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn