Kto będzie najlepszy na Bec de Rosses? Cykl Swatch Freeride World Tour by The North Face

przez Administrator | Opublikowano 07 marca 2014 9:25

Do końca cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face pozostały już tylko dwa przystanki. Po zawodach w Snowbird najwyższe miejsca w rankingu zajmujązawodnicy i zawodniczki z Europy. Wszystko jednak wskazuje na to, że w kilku przypadkach walka o tytuł mistrzowski rozstrzygnąć się może dopiero w czasie finału na legendarnym zboczu w Verbier w Szwajcarii.

Po czterech zawodach rozegranych w Courmayeur we Włoszech, Chamonix we Francji, Kappl w Austrii i Snowbird w USA miejsce lidera rankingu narciarzy zajmuje Loic Collomb Patton, który ma na koncie dwa zwycięstwa. Francuz zaliczył jednak upadek w Austrii i zajął dopiero ósme miejsce w USA, przez co znacznie zbliżył się do niego drugi w rankingu Sam Smoothy. Zawodnik z Nowej Zelandii jeździ coraz lepiej, a w Snowbird zajął trzecie miejsce. Triumfował Lars Chickering – Ayers z USA, a drugi był Jérémie Heitz ze Szwajcarii.

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. freerideworldtour.com/D. Carlier)

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. freerideworldtour.com/D. Carlier)

Sammy Luebke z USA, dotychczasowy lider rankingu snowboardzistów, nie wziął udziału w ostatnich zawodach ze względu na kontuzję. Mimo trzech zwycięstw w tym sezonie, po przystanku w Snowbird ustąpił miejsca na szczycie Emilienowi Badoux ze Szwajcarii. Kanadyjczyk Jamie Rizzuto, który był najlepszy w Utah, zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Różnice punktowe między wspomnianymi zawodnikami są stosunkowo małe, zapowiada się więc emocjonująca końcówka sezonu.

Przed imprezą w Snowbird wśród faworytek do zwycięstwa wymieniane były zawodniczki, które mieszkają w tym amerykańskim ośrodku i zaliczyły udane starty na początku sezonu. Były to m.in. Shannan Yates, liderka klasyfikacji generalnej snowboardzistek po zawodach w Chamonix i Kappl, czy pochodząca z Utah Kaitlin Elliott.

Bezkonkurencyjna okazała się jednak mistrzyni świata z 2013 roku Elodie Mouthon z Francji. Nawet więcej powodów do zadowolenia miała zdobywczyni drugiego miejsca Estelle Balet, która dzięki swojemu wynikowi objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Szwajcarka wciąż musi liczyć się z Yates, nawet mimo jej słabego siódmego miejsca.

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. freerideworldtour.com/J. Dash)

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. freerideworldtour.com/J. Dash)

W rywalizacji narciarek najlepsza była Lorraine Huber z Austrii, która umocniła się na pozycji liderki rankingu Swatch Freeride World Tour by The North Face. Druga była jej rodaczka i mistrzyni świata z 2013 roku Nadine Wallner, zajmująca również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu zawody zakończyła reprezentantka Norwegii Pia Nic Gundersen, która tym samym zwiększyła swoją szansę na walkę o miejsce na podium całego cyklu.

Przed kolejnymi zawodami z cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face, które odbędą się 10 marca w Revelstoke w Kanadzie, sytuacja wygląda naprawdę interesująco. Właśnie wtedy okaże się kogo zobaczymy 22 marca w czasie wielkiego finału na legendarnym zboczu Bec de Rosses w Verbier w Szwajcarii, gdyż prawo startu tam otrzymuje czołówka rankingów. Nie jeden raz to właśnie tam rozstrzygały się losy tytułu najlepszego freeridera i freeriderki na świecie.

Więcej informacji na temat zawodów i pełne wyniki znaleźć można na stronie: www.freerideworldtour.com. Pod tym samym adresem obejrzeć można również relacje na żywo z każdych zawodów.

Informacja Swatch Freeride World Tour by The North Face

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn