Eksperci Miasta – kampania Pajak i Wspak dla bezdomnych i wykluczonych

przez Administrator | Opublikowano 05 marca 2014 17:40

Rodzinna, niewielka firma Pajak, znana z outdoorowej odzieży puchowej i specjalistycznych śpiworów i plecaków dla himalaistów, podróżników i ekstremalnych zimowych sportowców, rusza w miasto. I to z pomocą. Ich najcieplejsze kurtki i śpiwory trafiły do tych, którzy najbardziej potrzebują ciepła w tym sezonie – bezdomnych.

Kampania, której bohaterami są Ryszard, Waldemar, Piotr, Jarek, Marek i Ania, będzie realizowana głównie w internecie. U jej podstaw stało proste przełożenie ekstremalnej outdoorowej odzieży na ekstremalne potrzeby tych, którzy spędzają w miejskim outdoorze całe życie. Pajak nie chce jednak skończyć na rozdaniu kurtek bezdomnym – każde 5 proc. procent ze sprzedanych produktów zasili konto Fundacja Czynnej Filantropii SATORIS, której misją jest tworzenie mechanizmów rynkowych przeciwdziałających marginalizacji i wykluczeniu.

PAJAK-FB-WALL

Fundacja jest wydawcą magazynu “Wspak”, który nieodpłatnie redagują dziennikarze z całej Polski. Osoby bezdomne, niepełnosprawne i trwale bezrobotne znajdują zatrudnienie jako kolporterzy “Wspaka” i zatrzymują dla siebie połowę ceny z każdego sprzedanego egzemplarza (druga połowa przeznaczona jest na pokrycie kosztów druku kolejnego numeru). Magazyn WSPAK jest członkiem INSP – International Network of Street Papers. Ten światowy ruch gazet ulicznych zrzesza ponad 100 czasopism w 40 krajach na wszystkich kontynentach.

Kampanię Pajak tworzy seria portretów przygotowanych przez Jacka Porembę i krótki dokument o przebiegu akcji.

Informacja prasowa marki Pajak

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn