Marek Klonowski opuszcza Nanga Parbat

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 11 stycznia 2014 17:07

Dziś jest pierwszy dzień dobrej pogody. Wiatr na grani i lawinki wyczyszczą naszą drogę – Simone Moro napisał o godz. 10 czasu lokalnego w dniu 11 stycznia. Ale istotna jest również druga wiadomość: Marek Klonowski postanowił opuścić wyprawę i wrócić do kraju ze względów rodzinnych.

Marek Klonowski z rodziną (fot. Marek Klonowski)

Marek Klonowski z rodziną (fot. Marek Klonowski)

Informacja o opuszczeniu wyprawy przez Marka pochodzi od Simone ale potwierdził to Jacek Teler. Marek dostał wiadomość z kraju, że jego życiowa partnerka urodziła dziecko przed terminem i od razu zdecydował się na powrót do domu. Obowiązki rodzinne przeważyły nad marzeniem o Nanga Parbat. Od dziś polski zespół będzie składał się z trójki Tomasz Mackiewicz, Jacek Teler i Paweł Dunaj, których będzie wspierać dwóch Michałów – Dzikowski i Obrycki.

Mimo złej pogody w czasie ostatnich kilku dni, Simone Moro i David Göttler podeszli 10 stycznia do bazy wysuniętej, aby utrzymać się w formie. Przez ostatnie kilka dni pogoda była pochmurna i śnieżna. Teraz jest czas aby Nanga Parbat uwolniła się ze świeżego śniegu. Zespoły są jeszcze w bazie, czekając na zmniejszenie się częstotliwości lawin i poprawę warunków.

                                                                                         Janusz Kurczab

                                                                            Źródła: altitudepakistan.blogspot.com

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn