Już tylko miesiąc do rozpoczęcia Salomon Nordic Sunday!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 22 listopada 2013 10:04

Dokładnie za miesiąc – 21 grudnia 2013 roku, na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się piąty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni – w sobotę odbędzie się bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem. Wracamy także do sprawdzonego systemu przyznawania punktów w klasyfikacji generalnej. SNS łączy też siły z Pucharem Polski Amatorów i Biegiem Piastów!

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Dzięki przeniesieniu stylu dowolnego na sobotę, wielu zawodników może spróbować wystartować w SNS-ie zarówno łyżwą, jak i klasykiem. Do tej pory takiej możliwości nie było. Tzn. można było tego spróbować jedynie podczas wyścigów na Kubalonce, ale trzeba było mieć świetną kondycję, bo tam oba biegi były rozgrywane w jeden dzień, w odstępie godziny.

Sobotni start zawsze będzie się odbywał o godz. 11.00, a niedzielny o godz. 10.30. Wyjątkiem jest finał cyklu, który zostanie rozegrany 23 lutego 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej i będzie to finał jednodniowy. Będzie on jednocześnie finałem Pucharu Polski Amatorów oraz składową 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tego dnia klasycy i łyżwiarze zmierzą się o tej samej porze.

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Po rozłożeniu rywalizacji na dwa dni, zmniejsza się liczba weekendów, w które odbywa się będzie rywalizacja w ramach Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy czterokrotnie spotkają się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach i raz w Wiśle – Kubalonce. A oto dokładne terminy:

  • I bieg 21.12.2013 – FT, 22.12.2013 – CT – Szklarska Poręba – Jakuszyce
  • II bieg 11.01.2014 – FT, 12.01.2014 – CT – Szklarska Poręba – Jakuszyce
  • III bieg 25.01.2014 – FT, 26.01.2014 – CT – Wisła Kubalonka
  • IV bieg 1.02.2014 – FT, 2.02.2014 – CT – Szklarska Poręba – Jakuszyce
  • V bieg 23.02.2014 – FT i CT – Szklarska Poręba – Jakuszyce

By znaleźć się w klasyfikacji generalnej, należy zaliczyć minimum cztery biegi, oczywiście w danym stylu.

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Dla zawodników, którzy startują w obu stylach przewidzianych jest 20 procent zniżki tytułem wpisowego. Nowością dotyczącą opłat startowych, jest także stała kwota dla obcokrajowców, którzy płacąc w dniu zawodów, nie muszą płacić więcej.

To ze względu na wysokie koszty przelewów międzynarodowych. Dlatego np. nasi goście z Czech mogą zapłacić 50 zł w dniu biegu, w biurze zawodów – tłumaczy organizator cyklu Beata Lepka.

Zmienia się także punktacja do klasyfikacji generalnej. Po roku przerwy wraca specjalny przelicznik czasu osiągniętego na mecie, względem czasu zwycięzcy. – Zrobiliśmy to na wyraźną prośbę zawodników, po raz kolejny udowadniając, że ten cykl powstał dla nich i on decydują o jego wyglądzie – podkreśla B. Lepka.

Zapisy na zawody tradycyjnie odbywają się drogą internetową, na portalu firmy Datasport, a dokładnie pod tym adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155

Zapisy na bieg finałowy są prowadzone oddzielnie, tutaj: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=869

sns-logo

Przypomnijmy, że osoby, które już są zapisane do udziału w SNS, tzn. posiadają numer z poprzednich lat, nie rejestrują się ponownie, a jedynie opłacają startowe, na konto wskazane w regulaminie z odpowiednim tytułem przelewu.

Inaczej ma się sytuacja z osobami, które są zapisane na jeden ze stylów, a w tym sezonie będą chciałby biegać w obu. – Tu konieczna jest ponowna rejestracja na drugi styl, byśmy mogli nadać nowy numer i chip. Przypisany do odpowiedniego stylu – podkreśla Beata Lepka.

Do pierwszego SNS-a pozostał już tylko miesiąc. Na szczęście synoptycy zapowiadają od tego weekendu intensywne opady śniegu w Jakuszycach…

Więcej o cyklu Salomon Nordic Sunday na jego oficjalnej stronie internetowej: www.sns-nartybiegowe.pl

Źródło: Salomon Nordic Sunday

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn