Premiera nowego wydania książki „Na szczytach świata”

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 października 2013 9:36

Fundacja Wielki Człowiek oraz Biblioteka Śląska zapraszają na premierę książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. „Na szczytach świata”, która odbędzie się 29 października o godz. 18.00 w Katowicach.

Plakat-premiery-książki-Na-Szczytach-Świata.jpg-(3)

W programie:

  • spotkanie z autorem Tomaszem Malanowskim,
  • spotkanie z żoną himalaisty Cecylią Kukuczką,
  • projekcja filmu „Lhotse – rozgrywka pokerowa”,
  • wernisaż wystawy pt. „Na szczytach świata”.

Spotkania odbędzie się w Bibliotece Śląskiej, w sali Parnassos, pl. Rady Europy 1, 40-021 Katowice. Wstęp wolny.

„Na szczytach świata” to zapis wysokogórskich wspomnień najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku – Jerzego Kukuczki. Wywiad rzeka przeprowadzony i opracowany przez Tomasza Malanowskiego. Szczera i otwarta rozmowa na wiele górskich tematów. O trudnych początkach – korzeniach późniejszych himalajskich sukcesów. O walce z samym sobą i drogach na czternaście najwyższych szczytów świata. O doborze partnera wspinaczkowego. O śmierci i przyjaźni. O wyborze – pomóc i narazić siebie czy ratować własne życie. O skomplikowanych, paradoksalnych w dobie polskiego komunizmu, przygotowaniach do wypraw, rozpoczynających się niejednokrotnie od malowania kominów. I o wielu, wielu bliskich sercu Jerzego Kukuczki sprawach. W prosty, odarty z górskiej martyrologii, szczery sposób, ubrany w swobodny dialog.

Więcej informacji TUTAJ.

Serdeczne podziękowania dla Partnerów, bez których to wydanie nie byłoby możliwe.

Partner strategiczny – Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Pozostali partnerzy – Urząd Miasta Katowice, Gminny Ośrodek Kultury Istebna oraz grupa CNP Emag: Emag, Telvis, Emag-Servis, Sevitel, CTT Emag i Sybet.

 Fundacja Wielki Człowiek

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn