Piotr Schab ambasadorem marki Wild Country w Polsce

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 września 2013 12:26

Z radością informujemy, że z początkiem września 2013 roku marka Wild Country rozpoczęła współpracę z Piotrem Schabem – jednym z najbardziej utalentowanych i najlepszych wspinaczy młodego pokolenia na świecie.

Siedemnastoletni krakowianin, mimo swojego młodego wieku, przez ostatnie parę lat zdążył już zapisać na swoje konto znakomite przejścia na światowym poziomie. W ubiegłym roku w Hiszpanii Piotr pokonał w stylu on sight między innymi trzy drogi wycenione na 8b – Xiketeta i Cubata+chupito 3 euros w Margaleforaz Ramadan w Siuranie. W Margalef za jego  sprawą padł również absolutny klasyk – Era Vella, czyli wspinaczkowy ekstrem za 9a wytyczony w 2010 roku przez Chrisa Sharmę. Piotr ustanowił tym samym absolutny rekord w historii polskiego wspinania sportowego – stał się najmłodszym pogromcą tak trudnych linii w kraju.

Piotr Schab na Dures Limites 8c, Céüse(fot. Marcin Ciepielewski)

Piotr Schab na Dures Limites 8c, Céüse
(fot. Marcin Ciepielewski)

Zawodnik KS Korona Kraków potwierdził swoją znakomitą formę również i w tym roku, dołączając do wykazu świetne przejścia na czele z Mind Control i Coma Sant Pere (obie za 8c+). Od początku roku pokonał też sześć „ósemek ce”, w tym słynne Dures Limites w legendarnym francuskim Céüse. Punkt kulminacyjny wakacji krakowianina przypadł na szwajcarski rejon Rawyl, gdzie pod koniec sierpnia br. padła druga w jego dorobku droga za 9a – Cabane Au Canada.

Piotr nie stroni również od polskich ogródków wspinaczkowych, a na szczycie jego listy podbojów w kraju plasuje się Batalion Skała – ostatni logiczny projekt Pochylca, zrealizowany przez krakowianina w czerwcu ubiegłego roku i wyceniony na 8c+ (VI.7+ w skali Kurtyki/krakowskiej). Do jego największych sukcesów na arenie zawodniczej należy piąte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów 2011 wywalczone w austriackim Imst – wynik, jakiego próżno było szukać wśród osiągnięć naszych juniorów od wielu lat.

Jak mówi Piotr:

Nie ukrywam, że bardzo cieszę się z przystąpienia do teamu Wild Country. Kiedy dowiedziałem się, że jest szansa na wsparcie rzeczonej firmy nie zastanawiałem się zbyt długo. O firmie Wild Country słyszałem wiele – na całym świecie słynne są choćby ich kości czy friendy. Byłem bardzo ciekaw, czy tak samo dobry jest ich sprzęt do wspinania sportowego i okazało się, że jak najbardziej! Szeroki wybór ekspresów czy uprzęży jest w stanie zadowolić każdego wspinacza. Swoją działalnością w teamie chciałbym przyczynić się do promocji sprzętu do wspinaczki sportowej Wild Country i sprawić, że stanie się on tak samo rozpoznawalny jak ten przeznaczony do wspinania klasycznego  – naprawdę jest tego wart!

wild-country

Wyniki Piotra oraz jego niesłabnący entuzjazm i pasja do wspinania sprawiły, że marka Wild Country postanowiła nawiązać z nim ścisłą współpracę. Cieszymy się, że to właśnie on reprezentować nas będzie na zawodach i w skałach, zarówno w kraju, jak i za granicą – krakowianina spotkać będzie można już niebawem (10-13 października) na greckiej wyspie Kalymnos, gdzie na specjalne zaproszenie firmy The North Face weźmie udział w The North Face Climbing Festival.

Informacja prasowa marki Wild Country

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn