Karkonoskie Dni Lajtowe

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 26 września 2013 13:44

W dniach od 9 do 11 listopada 2013 r. odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się czternasta z kolei edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski. 

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. Do tej pory gośćmi Dni Lajtowych były prawdziwe alpinistyczne perełki jak Reinhold Messner, Simone Moro, Silvio Mondinelli, Edurne Pasaban, Denis Urubko czy David Lama.

dni-lajtowe

 

Z Polski imprezę odwiedzili m.in. nasza czołowa himalaistka Kinga Baranowska, Anna Czerwińska czy Wojtek Kukuczka.W sobotnie przedpołudnie, tuż po uroczystym otwarciu festiwalu, rozpoczniemy od pokazów przygotowanych przez naszych klubowych kolegów, zawierających m.in. relacje z ich niezapomnianych wypraw w najwyższe góry świata. Następnie czekają nas prezentacje polskich alpinistycznych gwiazd, w czasie których m.in. Monika Witkowska opowie o swoim tegorocznym wejściu na dach świata, czyli Mount Everest, a Alek Lwow wspomni swoje wyprawy na Broad Peak. W sobotę czeka nas również wernisaż wystawy Muzeum Alpinizmu w Turynie oraz pokaz filmu Pura Vidaw reż. Pablo Iraburu i Migueltxo Molina.

Kolejnego dnia ukraiński Mistrz Sportu w Alpinizmie, Aleksander Zakołodny, opowie o swojej wyprawie na Makalu nową drogą(!), natomiast niedzielne po południe należeć będzie do wspaniałej Nanga Parbat – Nina Adjanin oraz Włodek Kierus odpowiedzą na pytanie Co się stało pod Nanga Parbat?, a Teofil Vlad z Rumuni zda relację ze swojego wejścia na tę górę flanką Rupal, zakończonego sukcesem. Z kolei Wincenty Nendza swoją prezentacje poświęci na wspomnienie o Arturze Hajzerze. Wieczorem czeka nas panel dyskusyjny z udziałem Aleksandra Lwowa, Adama Bieleckiego oraz redaktora naczelnego magazynu „n.p.m.” Tomasza Cylki.

Poniedziałek to dzień, w którym nasze festiwalowe napięcie sięgnie zenitu, bo tuż po pokazach klubowych, czeka nas opowieść o zimowym wejściu na Pobiedę i nowych drogach na ośmiotysięczniki Siergieja Bogomołowa uznawanego za jednego z najlepszych rosyjskich himalaistów. A następnie historia, na którą wszyscy czekają, czyli Zimowy szturm na Broad Peak Adama Bieleckiego.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem!

Polski Klub Alpejski jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowym, istniejącym od 2000 roku. Do głównych celów klubu należą: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie oraz krzewienie kultury górskiej w społeczeństwie. Członkowie PKA mają na koncie ponad 100 wypraw na pięciu kontynentach m.in. w takich pasmach górskich jak: Himalaje, Tien Shan, Pamir, Atlas Wysoki, Andy, Kaukaz, Góry Elbrus oraz Alpy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Informacja prasowa 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn