adidas Outdoor prezentuje: TERREX FAST R MID GTX

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 września 2013 14:17

Szybko, szybciej, Fast R – ta nazwa mówi sama za siebie. Terrex Fast R to najlepsze rozwiązanie dla każdego sportowca górskiego ceniącego połączenie lekkości i stabilności. Mimo swojej niskiej wagi, model naszpikowany jest wręcz technologiami pozwalającymi na kontrolowane podejścia i zejścia przy najszybszej możliwej prędkości.

Zacznijmy od podeszwy TRAXION™ z jej zaawansowanym profilem i domieszką gumy Continental. Stanowi ona gwarancję doskonałej przyczepności, niezależnie od tego, czy przemierzasz właśnie teren pełen skał, kamieni i boulderów, czy zmagasz się z luźną nawierzchnią na podejściu. Jednak to właśnie w mokrych warunkach guma Continental pokazuje pełnię swoich możliwości.

adidas

Niezwykły kompozyt gumowy zapewnia nawet o 30 proc. lepszą przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach w porównaniu do innych, podobnych modeli obuwia dostępnych na rynku. Kontrolę podczas ruchu dodatkowo wspomaga zastosowana w obszarze pięty technologia FORMOTION®.

Dwie zachodzące na siebie płytki przesuwają się do przodu, do boku i do tyłu w zależności od panujących warunków i kąta styczności z podłożem, redukując prędkość, z jaką przenoszony jest ciężar w ruchu pięta-palce podczas szybkich zejść i tym samym ujednolicając nierówną nawierzchnię oraz minimalizując ucisk wywierany na stawy.

terrex

terrex_podeszwa

System sznurowania Speed Lacing umożliwia optymalne dopasowanie i stabilizację stopy oraz nie luzuje się nawet podczas dużego nacisku wywieranego na but przy schodzeniu.

Terrex Fast R GTX

Model Terrex Fast R dostępny jest w wersjach mid-cut (profil za kostkę) z membraną GORE-TEX® oraz low-cut (niski profil) z lub bez membrany GORE-TEX®. Każda z wersji obowiązuje zarówno dla kolekcji męskiej, jak i damskiej. Obuwie zostało wyprofilowane specjalnie pod kątem kobiecej i męskiej stopy.

Terrex Swift R GTX

Nowa propozycja na jesień w kolekcji Fast R. W porównaniu do swojego starszego brata Fast R GTX, model Swift R GTX nie posiada technologii FORMOTION® i podeszwy Continental, dzięki czemu jest jeszcze lżejszy.

terrex_mid

terrex_mid_podeszwa

Dopracowany, wielofunkcyjny model stanowi gwarancję zarówno doskonałej stabilności, jak i wodoodporności dzięki zastosowaniu membrany GORE-TEX®. Szybki i niezwykle poręczny system sznurowania zapewnia odpowiednią stabilizację buta na stopie nawet podczas dużego nacisku wywieranego na but przy schodzeniu.

Terrex Swift R

Uzupełnieniem kolekcji hikaingowej terrex™ fast jest model Swift R – bez membrany GORE-TEX®, ale za to z konstrukcją na bazie dwuwarstwowej siateczki. Dzięki swojej miękkiej, przyjemnej w dotyku wyściółce jest on niezwykle wygodny w noszeniu, a wytrzymałości nadaje mu specjalny, odporny na ścieranie materiał zewnętrzny.

Podobnie jak jego starsi bracia, Swift R zaprojektowany został na bazie dwóch kopyt szewskich dostosowanych specjalnie do stopy damskiej i męskiej. Doskonały do sportowych i szybkich przejść na górskich szlakach.

Sklep adidas online: http://www.adidas.pl/shop

Informacja prasowa adidas Outdoor

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn