Urban Highline Festival 2013 – 5. edycja festiwalu za nami!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 28 sierpnia 2013 11:53

Była to jubileuszowa, piąta odsłona „Urban Highline Festival”, która odbyła się pomiędzy 8 a 11 sierpnia. Z pewnością można stwierdzić, że festiwal urósł do rangi najbardziej rozpoznawalnego festiwalu slackline na świecie i bez dwóch zdań jest największym tego typu wydarzeniem na świecie. Urban Highline Festival jest częścią większego eventu „Carnaval Sztukmistrzów”, który odbywa się w tym samym czasie w Lublinie. 

Tegoroczna edycja „Urban Highline Festival” była ogromnym sukcesem oraz rekordowym wydaniem festiwalu pod wieloma względami. Na festiwalu pojawiło się 206 uczestników z 24 różnych krajów. Udało się zaprosić 20 gości specjalnych zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Urban Highline Festival 2013

Urban Highline Festival 2013

W tym roku na uczestników UHF czekało wiele nowych atrakcji, między innymi: zawody trickline dla kobiet i mężczyzn, które rozegrane zostały nad specjalnie przygotowanymi materacami zasponsorowanymi przez adidas Outdoor, pierwszy w historii fun-contest „Highline Rumble”, warsztaty z psychologiem sportowym Dominiką Zapotoczną, pokazy nowych filmów o tematyce slackline oraz prezentacje gości specjalnych (np. Damian Cooksey [USA], Preston Alden [USA], Lukas Irmler [DE]).

Urban Highline Festival 2013

Urban Highline Festival 2013

Urban_H_Fest4

Urban_H_Fest1

Dla każdego, kto chciał spróbować swoich sił, rozpięto 7 highline’ów nad lubelskim rynkiem, 2 pomiędzy budynkami Urzędu Miasta oraz jeden rozpięty pomiędzy katedralną wieżą a Wieżą Trynitarską.

Festiwal nie odniósłby tak ogromnego sukcesu bez wsparcia doskonałej ekipy montażystów, firmy zabezpieczającej (SuperLiny), teamom współpracujących z festiwalem (Slackhouse oraz Somewhereelseland), jak i sponsorom (Miasto Lublin, Warsztaty Kultury, adidas Outdoor, LEKI, Deuter, Meindl, Balance Community, 2Trees, Gibbon Slacklines, EQB Slacklines oraz HippyTree). Za organizację UHF odpowiedzialni byli Jan Gałek (organizator główny) oraz Piotr Błaszczak.

Póki co zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć wykonanych przez oficjalnego fotografa festiwalu (Jordan Tybon). Pełna galeria zdjęć już w krótce. Film z festiwalu został przygotowany przez Wojtka Kozakiewicza:

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Jan Gałek (adidas Outdoor Polska)

Wyniki „Polish Trickline Open 2013”

KOBIETY

  1. Justyna Wallis (PL),
  2. Dany Smith (DE),
  3. Ela Ostrowska (PL)

MĘŻCZYŹNI

  1. Danny Menšík (CZ),
  2. Friedi Kühne (DE),
  3. Philip Bitnar (CZ)

Więcej zdjęć i relacji od uczestników na: www.facebook.com/UrbanHighline oraz na fan page’u adidas Outdoor: www.facebook.com/adidasoutdoor

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn