La Sportiva wprowadza nową kolekcję butów i odzieży do biegów górskich

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 kwietnia 2013 12:47

Włoska marka La Sportiva kontynuuje swój rozwój w kierunku biegów trailowych, prezentując nową kolekcję Mountain Running. Kolekcji towarzyszy uruchomienie poświęconą jej strony internetowej: mountainrunning.lasportiva.com.

Po wprowadzeniu pierwszej w historii marki linii odzieży zimowej, dedykowanej fanom skialpinizmu, La Sportiva wprowadza nową linię odzieży zaprojektowaną dla uruchomienie potrzeb sportowców uprawiających biegi górskie. Kolekcję można obejrzeć na całkowicie nowej stronie internetowej: mountainrunning.lasportiva.com.

La_Sportiva_biegi_gorskie_baner

Przez ponad 80 lat, celem firmy z Trentino była produkcja pełnej gamy obuwia outdoorowego, odpowiadającego autentycznym potrzebom alpinistów. Jak zapewnia La Sportiva, nowa linia odzieży przenosi markę o krok dalej w tym dążeniu.

Nowa linia odzieży nie jest pierwszą przygodą marki na biegowej ścieżce. La Sportiva już wcześniej wkroczyła do sektora biegowego uruchomioną pod koniec lat 90. linią butów stworzonych dla biegaczy górskich. Marka wykorzystała w niej swoją ekspercką wiedzę na temat projektowania i produkcji obuwia outdoorowego.

Inspiracją dla nowej linii odzieży jest podjęcie wyzwania stawianego przez outdoor, aby  biegać w różnorodnym terenie po skale, w błocie i śniegu, przez wodę i w deszczu, dynamicznie dostosowując się do szybko zmieniających się warunków pogodowych oraz terenu pod stopami. Marka chce pomagać wygrywać i ustanawiać życiowe rekordy. To idea, które kryje się za pierwszą linią biegową La Sportiva. Ubrania kolekcji zostały przetestowane w górach i tam też zostały zaprojektowane – w Ziano di Fiemme u podnóża Dolomitów.

La_Sportiva_buty

Odzież męska marki La Sportiva do biegów górskich

Odzież męska marki La Sportiva do biegów górskich

Odzież damska marki La Sportiva do biegów górskich

Odzież damska marki La Sportiva do biegów górskich

Sektor Mountain runing jest jednym z kluczowych obszarów rynku, do rozwoju którego La Sportiva przyczyniła się w ciągu ostatnich 15 lat, dzięki rozwojowi technicznego obuwia biegowego. Marka opracowała modele dedykowane zarówno do sky runningu i ultra maratonów. Obecnie, obuwie La Sportivy jest używane przez najlepszych na świecie zawodników. Jednocześnie, nowe produkty nadal zyskują uznanie za wysoki poziom innowacyjności i wydajności.

Cele firmy pozostają niezmienne w sektorze biegowej odzieży – wyróżnić się poprzez oferowanie najnowocześniejszych produktów, wykonanych przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii, z najlepszych tkanin i najwyższej jakości laminatów membranowych.

La Sportiva, damski model butów Helios

La Sportiva, damski model butów Helios

Kolekcja Mountain Running obejmuje dwie linie produktów dla mężczyzn i kobiet pogrupowanych w kategorie oparte na systemie pięciu warstw: Base Layer, Mid Layer, Hybrid Shell Layer, Insulation i Hard. Każdy produkt jest przeznaczony do użycia przez sportowców podczas biegu w określonych warunkach klimatycznych, a cała kolekcja dostarcza pełne spectrum odzieży chroniącej biegaczy przed wiatrem, deszczem, słońcem i śniegiem.

La Sportiva, damska koszulka Crystal

La Sportiva, damska koszulka Crystal

La Sportiva, męska bluza Lynx Pullover

La Sportiva, męska bluza Lynx Pullover

Obok marki La Sportiva w projekcie odzieży uczestniczą jedne z najbardziej znanych marek obszaru rynku tekstylnego, materiałów izolacyjnych i membran: wśród dostawców materiałów znaleźli się GORE-TEX® z nową membraną Active Shell oraz Windstopper, a także marki, PrimaLoft, Cocona i Polygiene.

Informacja prasowa marki La Sportiva

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn