Piszą dla nas

Opublikowane przez Aneta Żukowska : wtorek, Kwiecień 9th, 2013 z 1 Comment

Ma na swoim koncie także m.in. zimowe przejścia na Kotle Kazalnicy w Tatrach, w tym: Uskok Laborantów (partner Artur Szachniewicz), Cień Wielkiej Góry (partner Artur Szachniewicz), Parada Jedynek (partner Artur Szachniewicz, Matusz Grobel), Orzeł z Empiru (partner Mariusz Lange). Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu. Więcej informacji na stronie: www.freemount.pl.

  • Renata Małek – fotografia, trekking po górach
Renata Niezbecka (fot. arch. Renata Niezbecka)

Renata Niezbecka (fot. arch. Renata Niezbecka)

Rocznik 78. Z wykształcenia fotograf (Uniwersytet Jagielloński) i historyk filozofii (Uniwersytet Śląski). Na co dzień pracownik radia, ale sercem i duszą jest cały czas wysoko w górach. To właśnie góry, podróże i fotografia są jej największą pasją. Ze swoim aparatem fotograficznym była między innymi na Kaukazie, w Alpach, w Himalajach i w Afryce. Relacje i zdjęcia z tych podróży można przeczytać i obejrzeć w magazynach branżowych, oraz na portalach internetowych poświęconych wspinaczce i górom.

Publikowała m.in. w Górach,  w Taterniku, w magazynie rajdowym WRC. Laureatka konkursów fotograficznych. W przeszłości brała czynny udział w rajdach samochodowych zdobywając tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy. Z portfolio Renaty można zapoznać się na stronie: www.freemount.pl.

  • Michał Unolt – bieganie, rajdy adventure, podróże
Michał Unolt (fot. arch. Michał Unolt)

Michał Unolt (fot. arch. Michał Unolt)

Poznaniak, z wykształcenia administratywista (trudne słowo, którego uczył się przez pięć lat studiów), z zamiłowania już nie bardzo. Uwielbia podróże, góry, fotografię i dobre jedzenie. W wieku 18 lat przejechał całą Norwegię na rowerze od dziadka i była to jedna z jego najlepszych wypraw. Od tego czasu zorganizował wyjazdy m. in. do Etiopii, Syrii, Nepalu, Rumunii, Maroka, Jordanii czy Indii; odwiedził też większość krajów Europy Zachodniej. Na swoim koncie ma trekkingi w Himalajach (z wejściem na 6-tysięcznik Thorong Peak), Pirenejach, Fogaraszach (Rumunia) czy Górach Simien (Etiopia). Współautor kilku przewodników turystycznych i rowerowych wydawnictwa Bezdroża.

Lubi się porządnie zmęczyć, zwłaszcza kiedy wysiłek trwa wiele godzin. W ostatnich latach ukończył najtrudniejsze rajdy adventure racing w Polsce (m.in. Adventure Trophy, Bergson Winter Challenge, Rajdy Zimowe 360°); maratończyk, uczestnik pieszych maratonów na orientację. Od niedawna jego kalendarz startów ułożony jest pod kątem biegów górskich na dystansach ultra.

Nie lubi czerwonej herbaty, czekolady z miętą i ciepłego mleka.

 

Strony: 1 | 2

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Zapisz się do naszego newsletteraOutdoor Magazyn