Na rynku dostępnych jest wiele termosów, butelek termicznych i kubków. Czołowi producenci oferują produkty trwałe, dobrze trzymające temperaturę i szczelne. Ponieważ od dłuższego czasu korzystamy z butelek, kubków i termosu na żywność marki Hydro Flask, postanowiliśmy podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Oto obszerny test produktów Hydro Flask.
***
Kubek Coffee with Flex Sip™ Lid
Poprzedni kubek (z klapką) służył nam długo i dobrze, dlatego gdy się zgubił, bez wachania sięgnęliśmy po jego następcę.
![Hydro Flask test](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/DSC03797-600x400.jpeg)
Coffee with Flex Sip™ Lid występuje w dwóch pojemnościach 355 ml i 473 ml (dziwne pojemności wynikają, z tego, że to producent amerykański, a więc odpowiednio: 12 i 16 oz). Od poprzednika odróżnia go wieczko (Flex Sip™ Lid), które otwiera się łatwo, ale ze słusznym oporem, i umożliwia wygodne picie. Czerwony punkt w środku otworu potwierdza zamknięcie kubka. Podczas testów rzucaliśmy kubkiem z gorącym napojem (dodatkowe ciśnienie parującego płynu), potrząsaliśmy, stawialiśmy na dłuższy czas do góry nogami. Werdykt: Flex Sip™ Lid nie popuszcza, możemy bez obaw wrzucić luzem kubek do plecaka czy torby.
![kubki termiczne](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/DSC03803-400x600.jpeg)
Już poprzedni system zamykania Hydro Flask działał bez zarzutów. Jednak teoretycznie mała klapka mogła o coś zahaczyć i otworzyć się przypadkiem. Nowe rozwiązanie umożliwia też lepsze mycie (można myć w zmywarce / poniżej filmik). Plastik nie zawiera szkodliwego BPA i ftalanów. Dodatkowo nakrętka posiada pętelkę do noszenia/przypięcia – w naszym odczuciu niekoniecznie potrzebną, ale nie przeszkadzającą.
![Hydro Flask kubek opinie](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/DSC03812-600x400.jpeg)
Coffee with Flex Sip™ Lid pasuje do większości uchwytów na kubki w samochodach oraz do niektórych uchwytów rowerowych.
Podobnie jak poprzedni kubek, butelki i inne produkty Hydro Flask, zewnętrzny lakier jest lekko chropowaty (malowanie proszkowe), dzięki czemu nawet mokry kubek nie jest śliski.
![kubek termiczny](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/DSC03808-600x400.jpeg)
Trzymanie temperatury w przypadku kubka termicznego według nas nie jest priorytetem, kubek z natury zawsze będzie trzymał temperaturę krócej niż termos. Niemniej jeśli lubicie gorącą kawę, nie powinniście się obawiać. Coffee with Flex Sip™ Lid z podwójną ścianką i próżniową izolacją trzyma aż za dobrze. Przez pierwszą godzinę trzeba uważać, żeby się nie poparzyć. Do czterech godzin napój będzie naprawdę gorący, a później dalej ciepły. Tylko kto czeka tak długo z wypiciem kawy?
![Hydro Flask test kubek](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/DSC03827-600x400.jpeg)
Instrukcja czyszczenia nakrętki Coffee with Flex Sip™ Lid
Butelka termiczna
Od lat korzystamy też z butelek termicznych HF. Tu właściwości izolacyjne są jeszcze lepsze niż w kubkach. W umiarkowanych warunkach (powyżej zera) i po wypełnieniu pod korek, temperatura utrzymuje się do 10 godzin w przypadku napojów gorących i 20 dla zimnych.
![Hydro Flask butelka](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/IMG_6719-400x600.jpg)
Najlepsze termosy z klasyczną izolowaną nakrętką i korkiem trzymają nieco lepiej. Ale butelki HF są zgrabniejsze i poręczne, na przykład pasują do niektórych uchwytów rowerowych na bidon.
![bikepacking](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/hydro-flask-600x480.jpg)
Butelki Hydro Flask występują w różnych pojemnościach (od 532 ml do 1892 ml) i z różnymi nakrętkami: szeroka, standardowa, ze stali nierdzewnej, z dzióbkiem tradycyjnego bidonu sportowego oraz z elastyczną rurką.
![Hydro Flask test butelka](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/IMG_8518-450x600.jpg)
Największą wadą nie tyle produktów HF, co tego rozwiązania w ogóle, jest fakt, że gorących napojów raczej nie da się pić bezpośrednio z butelki, więc trzeba nosić dodatkowy kubek. To ma swój urok, ale tylko w przypadku kiedy nie zależy nam na niskiej wadze i małej objętości bagażu. W przypadku termosu mamy zazwyczaj przynajmniej jeden kubek (zewnętrzna nakrętka).
![Hydro Flask test butelka](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/IMG_6718-600x400.jpg)
Niedługo wyjdzie limitowana seria butelek HF:
![Hydro Flask test butelka](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/image003-600x600.png)
Butelek HF używamy już bardzo długo (kilka lat). Zewnętrzna powłoka zdarła się trochę, głównie przez używanie w metalowych uchwytach na bidon i wstrząsy podczas jazdy na rowerze, nie ma to jednak wpływu na funkcjonalność. Nakrętki działają cały czas jak nowe, nie przeciekają, nie ma problemów z myciem czy zakręcaniem/odkręcaniem.
Food Jar – termos na żywność
Termosu na żywność używamy głównie w sytuacjach miejskich lub podczas wczesnych wyjazdów na narty – owsianka na ciepło lub inny posiłek przygotowany w domu, jedzenie w drodze lub po przyjeździe, termos zostaje w aucie.
![Hydro Flask test](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/IMG_8790-600x400.jpg)
Termosy na żywność mają duży otwór, je się z nich w miarę wygodnie, choć czym większy, a w zasadzie głębszy, tym trudniej.
![Hydro Flask test](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/IMG_8792-400x600.jpg)
Food Jary występują w czterech pojemnościach, od malutkiego 236 ml do 795 ml. My używamy pojemności 591 ml, która wydaje się uniwersalna, a jeszcze dość poręczna.
![](https://outdoormagazyn.pl/wp-content/uploads/2022/04/IMG_8789-400x600.jpg)
Podsumowanie
Przez ręce redakcji OM przeszło łącznie przynajmniej siedem produktów tej marki. Nie doświadczyliśmy żadnych problemów, dlatego polecamy z czystym sumieniem.
Największym atutem Hydro Flask jest świetna jakość wykonania, a co za tym idzie długowieczność i brak obaw o przeciekanie. Walory termiczne są na wysokim poziomie, przy czym należy pamiętać, że nie są to produkty mające zapewnić najdłuższe możliwe czasy trzymania temperatur w ekstremalnych warunkach (np. -20 stopni).
Dodatkowym atutem jest bardzo duży wybór kolorów – aż 16 w przypadku butelki.
Redakcja OM