Najnowsze produkty marki Ortovox na zimę 2018

przez Administrator | Opublikowano 09 listopada 2017 11:13

Kolekcja Naked Sheep to jednak nie tylko 3 warstwa. W ramach kolekcji dostępna jest również ciekawa propozycja kurtki hybrydowej. Piz Roseg to połączenie warstwy izolacyjnej z wełny szwajcarskiej oraz materiału typu fleece. Takie zastosowanie zapewnia odpowiednią termoregulację podczas zwiększonego wysiłku fizycznego i stanowi optymalne połączenie z pozostałymi elementami kolekcji. Kurtka ta została wyposażona w praktyczne rozwiązania mające na celu zwiększenie komfortu podczas wycieczek np. elastyczny ściągacz w pasie oraz wysokie kieszenie kompatybilne z plecakiem.

PLECAKI

W przyszłorocznej kolekcji nie mogło również zabraknąć innowacji w jednej z najpopularniejszych kategorii produktów Ortovox. Nowościami w tym segmencie jest ulepszona wersja plecaka Freerider oraz Ascent bez systemu AVABAG. Zmiana konstrukcji protektora w modelu Freerider została podyktowana koniecznością wprowadzenia wygodniejszej formy ochrony pleców, gdyż pod wpływem niskiej temperatury materiał, z którego skonstruowany był protektor, znacznie twardnieje, co w przypadku dotychczasowych rozwiązań powodowało wyraźne usztywnienie całego systemu nośnego plecaka i tym samym obniżenie komfortu użytkowania.

W związku z tą zmianą konieczne było zrezygnowanie z klasycznej budowy opierającej się na jednolitej konstrukcji protektora i zastosowanie modułowych elementów wbudowanych w plecy plecaka (łącznie 8 szt). Dla zachowania większej elastyczności płytki zostały odpowiednio wyprofilowane i pokryte miękkim materiałem, co dodatkowo zwiększyło wygodę podczas jazdy. Cały system posiada pełną certyfikację TUV i jest teraz lżejszy i cieńszy niż jego poprzednik.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zwiększono kieszeń na lawinowe ABC tak, aby z łatwością pomieściła ona nawet największe łopaty i sondy. Ponadto w celu wizualnego odciążenia zrezygnowano ze zbędnych elementów i kieszeni przez co wszystkie modele nabrały znacznie bardziej kompaktowego wizerunku. Dotychczasowe cechy plecaka w postaci mocowania nart i deski, integralnego zaczepiania kasku, troczenia kijków i czekanów, szerokiego pasa biodrowego oraz izolacji na system H20 pozostały bez zmian. Kolejną nowością w segmencie plecaków jest wprowadzenie odrębnego modelu Ascent znanego do tej pory z wersji kompatybilnej z systemem lawinowym AVABAG. Niska waga sprawiła, że jest to niezwykle pożądany produkt zwłaszcza ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość obwodowego otwarcia jak torby.

Informacja prasowa Ortovox

Strony: 1 | 2 | 3

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn