Najnowsze produkty marki Ortovox na zimę 2018

przez Administrator | Opublikowano 09 listopada 2017 11:13

Ortovox jako firma pionierska w dostarczaniu sprzętu zimowego potwierdza swoją pozycję na rynku, a tegoroczna kolekcja sprzętu lawinowego jest dowodem na innowacyjność marki oraz ciągłe dążenie do polepszania istniejących rozwiązań. W nowej kolekcji znajdziemy również klasyczne plecaki skitourowe oraz kurtki z wełnianą izolacją. 

NOWA KOLEKCJA SOND I ŁOPAT

W sytuacjach awaryjnych szybkość ma kluczowe znaczenie, dlatego nowa kolekcja sond jest jeszcze bardziej funkcjonalna i intuicyjna w obsłudze. Wszystkie modele posiadają:

– czytelną, kolorową podziałkę, co sprawdza się podczas odkopywania poszkodowanego,
– szerszy grot co ułatwia sondowanie w lodzie i twardym śniegu,
– uchwyt typu „quick-assembly” pozwalający na niezwykle szybkie złożenie nawet, gdy jest ona schowana w pokrowcu czy też plecaku,
–  dwa typy mocowania: gwintowane zakończenie pozwala na mocniejsze zaciągnięcie sondy poprzez przekręcenie uchwytu oraz znane z poprzednich modeli mocowanie PFA zapobiegające poluzowaniu sondy i pozwalający na szybkie jej złożenie i rozłożenie,
–  kolorowe opakowanie z czytelnym opisem technicznym w przedniej części co jest przydatne w sklepie przy odróżnieniu modeli.

Łopaty, podobnie jak sondy, doczekały się nowej wersji kolorystycznej, jednak nie jest to jedyna zmiana. W kolekcji znajdziemy dwa ulepszone modele – Kodiak  i Beast. Kodiak posiada zupełnie nową szuflę o niższym profilu i wadze, wyższej wytrzymałości poprzez zastosowanie dodatkowych grzbietów oraz z możliwością zorganizowania improwizowanego transportu. Krótszy i wygodniejszy uchwyt ułatwia spakowanie łopaty do plecaka. Model Beast również został wyposażony w nową szuflę o ergonomicznym kształcie oraz większej wytrzymałości.

BIELIZNA MERINO ULTRA 145 I MERINO PRINT 185

Największą zaletą nowej bielizny Merino Ultra 145 jest zastosowanie innowacyjnego włókna NUYARN, które stanowi połączenie materiału sztucznego (10%) i naturalnej wełny merino (90%). Konstrukcja włókna polega na owinięciu jej nylonowego trzonu nicią z wełny merino. Takie połączenie zapewnia szereg korzyści: przede wszystkim materiał jest znacznie bardziej elastyczny, wytrzymalszy, bardziej przylegający do ciała i odporny na pilingowanie.

Kolejną zaletą jest niemal pięciokrotnie szybsze odprowadzanie wilgoci i wysychanie. Materiał sztuczny znajduje się w wewnątrz włókna, zatem to wełna ma bezpośredni kontakt ze skórą. Specyficzna konstrukcja włókna NUYARN nie wymaga skręcenia nici na etapie produkcyjnym, co gwarantuje znacznie większą objętość, co wpływa na komfort i wygodę podczas użytkowania.

MERINO FLEECE

Strony: 1 | 2 | 3

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn