Nowości marki La Sportiva na nadchodzącą zimę

przez Administrator | Opublikowano 30 października 2017 10:32

W przypadku tak twardego buta zaszła konieczność wprowadzenia nowego botka z odpowiednimi wzmocnieniami, który dodatkowo ma możliwość termoformowania. But ten pomimo wysokiej sztywności (flex 125) zachowuje niską wagę (1440 gr), a szeroki zakres ruchów (60 stopni) sprawia, że jest to niezwykle pożądany but freeridowy.

AKYRA GTX

Akyra GTX to wersja istniejącego modelu o tej samej nazwie. But przeznaczony jest na okres jesienno-wiosenny, dlatego też zastosowano w nim gumę Frixion XT o zbalansowanych właściwościach przyczepności i wytrzymałości. Ponadto charakteryzuje się doskonałą amortyzacją przydatną do biegów po zróżnicowanym podłożu.

Akyra GTX

TEMPESTA GTX i URAGANO GTX

Tempesta GTX to buty dedykowane do biegów po miękkim terenie błotnistym lub śniegu, a jego konstrukcja została oparta na sprawdzonym modelu Mutant z kolekcji letniej. Ich główną zaletą  jest doskonałe dopasowanie zapewnione przez wewnętrzną skarpetę i brak klasycznego języka. Ponadto system sznurowadeł został połączony z konstrukcją cholewki zapewniając perfekcyjną regulację i dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Tempesta posiada membranę GORE TEX Flex Construction, zaprojektowaną specjalnie z myślą o butach biegowych, która zapewnia wodoodporność i niezwykle wysoką elastyczność. Za wyjątkową przyczepność odpowiada głęboki bieżnik oraz guma Frixion AT znacznie lepiej sprawdzająca się w niskich temperaturach i dodatkowo umożliwiająca zamontowania kolców.  Niska waga i  elementy takie np. jak kieszonka na sznurówki sprawiają, że jest to niezwykle praktyczny i uniwersalny but na zimowe treningi.

Tempesta GTX i Uragano GTX

Uragano GTX to nieco bardziej rozbudowany model niż Tempesta, posiadający wysoki kołnierz zapobiegający przedostawaniu się drobnych elementów i śniegu do cholewki buta. Dla zapewniania lepszej oddychalność górna część w okolicy kołnierza nie została pokryta membraną GORE TEX.

Informacja prasowa La Sportiva

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn