Hoka One One prezentuje kolekcję na sezon jesień & zima 2017

przez Administrator | Opublikowano 06 października 2017 14:37

Do specjalistycznych sklepów dla biegaczy trafiła już jesienno-zimowa kolekcja obuwia Hoka One One. Nie zabraknie w niej modeli miejskich, jak i tych dedykowanych bieganiu po górach i nierównościach. Trzonem w tym sezonie są znane i cenione modele, ale w ulepszonych wersjach: Clifton 4, Speedgoat 2 i Challenger ATR 3. Nie zabraknie także nowości, m.in. Hupany czy wprowadzonej wiosną Gavioty.

Mocno nieszablonowe ze względu na konstrukcję i właściwości amortyzujące, a do tego niezwykle barwne buty cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Niewątpliwy, sukcesywny wzrost ich sprzedaży do polskich sklepów biegowych i outdoorowych wiąże się z sukcesami wyczynowców. W skali globalnej nieodzownie wiąże się to z sukcesami ikon pokroju Leo Manzano i Karla Melztera. Również jednak na naszym podwórku, gdzie w bieżącym roku nie zabrakło dużych i prestiżowych imprez biegowych, Hoka odcisnęła mocne piętno.

Z jednej strony wiąże się to z fizyczną obecnością stoiska producenta na imprezach takich jak 3. Festiwal Biegu Rzeźnika w Bieszczadach czy krynicki 8. PKO Festiwal Biegowy. Nie tylko można było tam kupić buty i zasięgnąć fachowej porady, ale i za darmo wypożyczyć oraz przetestować flagowe modele. Z drugiej strony wpływ na wzrost popularności miały świetne wyniki czołowych polskich ultramaratończyków, m.in. zawodników Salco Garmin Team’u czy Przemysława Sobczyka. Powoduje to, iż Polacy – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – coraz częściej sięgają po Hokę, rezygnując tym samym z obuwia największych i najbogatszych marek sportowych. Jest popyt, musi być i podaż, stąd producent sprzedaje coraz więcej swoich butów zarówno do dużych, ogólnopolskich sieci jak Sklep Biegacza. 

Na czym – z użytkowego punktu widzenia – polega fenomen butów Hoka One One?

Producent oferuje klientom buty z szeroką podeszwą, w których pianka amortyzująca jest nawet do 2,5 razy grubsza niż w standardowych butach do biegania. Dzięki niskiemu dropowi, czyli różnicy spadku wysokości pomiędzy wysokością pięty, a wysokością przodu, but świetnie trzyma się podłoża. Podeszwa o łódkowatym kształcie zapewnia dobre przetoczenie stopy i wymusza lądowanie na śródstopiu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania biegacz unika kontuzji spowodowanych złą techniką biegu. 

Jakie modele cieszyły się największym wzięciem podczas przedsezonowych zamówień?

CLIFTON 4

CLIFTON 4

Unowocześniony został najlepiej sprzedający się w Polsce miejski model Clifton. W wyrafinowany sposób łączy on w sobie szybkość, lekkość oraz osławiony komfort, znany z poprzednich wersji buta. Niemal symetryczny profil Meta – Rocker wspomaga bieganie „ze śródstopia” i szybsze przetaczanie stopy, a niski, 5 mm drop zapewnia naturalne ułożenie stopy podczas biegu. Ponadto, unowocześniona została cholewka o bezszwowej konstrukcji oraz piankowa podeszwa, gwarantująca jeszcze lepszą amortyzację. Flagowy model buta na asfalt.

SPEEDGOAT 2

SPEEDGOAT 2

Nowa wersja kultowego modelu trailowego. Niezwykle lekki, cechujący się świetną dynamiką i wytrzymałością, zaprojektowany został myślą o najbardziej wymagających, górskich biegach. Doskonałą amortyzację i odporność na wstrząsy zapewnia gruba warstwa pianki Eva. Pełną przyczepność gwarantuje podeszwa Vibram® MegaGrip, z zaledwie 5 mm dropem. Zmianie uległa cholewka – poszerzona w kluczowych miejscach, lepiej oddychająca i z dodatkowo wzmocnioną siateczką. Najczęściej wybierany model Hoki do biegania dłuższych dystansów w górach. 

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn