Badania firmy Polar: trening oparty na tętnie wpływa na poprawę wyników

przez Administrator | Opublikowano 09 października 2017 10:42

Efektywny trening oparty na tętnie

Dane uzyskane podczas badania pokazują, że biegacze, którzy otrzymują odpowiednie wskazówki dotyczące treningu i przestrzegają ich, notują znaczną poprawę wyników. Biegacze, którzy korzystali ze wskazówek treningowych zawartych w Programie Treningu Biegowego, poprawili wskaźnik Running Index od 3 do 5 punktów, co stanowi równowartość poprawy VO2max o 3 – 5 ml/kg/min. Ta zmiana jest znacząca i może oznaczać ukończenie maratonu z czasem 3:35 zamiast 4:02.

Polar pomaga sportowcom o różnym poziomie wytrenowania lepiej wykorzystać i zrozumieć dane dotyczące tętna podczas treningów i wspomaga ich w osiąganiu celów. Program Treningu Biegowego umożliwia użytkownikom wyznaczenie celu, a następnie tworzy dostosowany do użytkownika plan treningowy, który obejmuje treningi oparte na tętnie, co pomaga biegaczom osiągać ich cele. Użytkownicy mogą przesłać plan treningowy do zegarków Polar, takich jak Polar M430, Polar A370 i Polar V800 i otrzymywać indywidualne wskazówki podczas treningu.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczący treningu opartego na tętnie – tutaj – oraz rozpoczęcia spersonalizowanego Programu Treningu Biegowego – tutaj.

Informacja prasowa marki Polar

 

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn