Dynafit Speedfit – zestaw skitourowy od marki Dynafit

przez Administrator | Opublikowano 25 września 2017 11:17

Skitouring w wymiarze sportowym staje się coraz popularniejszy i bardziej różnorodny. Rośnie także liczba jego miłośników, którzy, by poprawić formę wybierają szybszy, mniej skomplikowany logistycznie i bezpieczniejszy trening na przygotowanych stokach. Są to nie tylko ambitni narciarze, ale również kolarze szosowi czy biegacze szukający na zimę alternatywnych form treningu, ale skupiający się bardziej na samej jakości wysiłku niż górskiej przygodzie i związanej z nią niebezpieczeństwami.

Na następną zimę DYNAFIT przygotował coś specjalnie dla skitourowców ze sportowym i treningowym zacięciem: ekspert w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych przedstawia pierwszy w historii zestaw sprzętu i odzieży zaprojektowany z myślą o skitourach na przygotowanych trasach. DYNAFIT Speedfit to propozycja dla wszystkich skitourowców, którzy mimo ograniczeń czasowych konsekwentnie robią to, co kochają najbardziej – aktywnie spędzają czas w górach, a do tego cenią sobie wysokiej klasy sprzęt o sportowym charakterze, ale bezkompromisowy w kwestii wygody. 365 dni w roku na trening. 365 dni w roku z DYNAFIT. O każdej porze dnia i nocy.

Dynafit Speedfit – zestaw skitourowy od marki Dynafit dla mężczyzn

Narty Speedfit 84 – dla fanów szybkości

Proste i skrojone na miarę skitouru w sprawdzonym terenie: Speedfit 84 – nowy model nart dla kobiet i mężczyzn. Przy klasycznej 84-milimetrowej szerokości w talii, model to niezachwiana równowaga między lekkością a jakością użytkowania. Jego twórcy skupili się na uzyskaniu optymalnego połączenia płynności jazdy i odpowiedniego zachowywania się narty na ubitym śniegu.

Przy 176 cm długości Speedfit 84 waży zaledwie 1350 gramów, co czyni nartę doskonałym kompanem na szybkie podejścia. Pełen sidewall to gwarancja dobrej przyczepności krawędzi na stoku przy zachowaniu stabilności i płynności jazdy bez drgań w oblodzonym terenie. Model posiada konstrukcję rockera w nosku i piętce. Zarówno rocker, jak i taliowanie określane są dla każdej długości nart – nowe rozwiązanie DYNAFIT, unikalne na rynku, sprawia, że długość właściwej krawędzi pozostaje proporcjonalna do każdego rozmiaru, a narta jest bardziej wyważona i gwarantuje taką samą jakość użytkowania niezależnie od długości.

W celu jak najlepszego rozłożenia gęstości modelu, narta została wyposażona w konstrukcję 3D. Nowy profil pozwala ograniczyć ilość materiału użytego z przodu i z tyłu strefy mocowania wiązania, co obniża również całkowitą wagę i moment bezwładności narty bez zaburzania jej właściwości zjazdowych. Ponadto, również materiały zastosowane w górnej warstwie nie przyczyniającej się do jakości użytkowania zostały zredukowane do minimum. Nowością jest także nosek o konstrukcji 3D z dziobem z włókna węglowego, co poprawia właściwości amortyzujące podczas zjazdów. Narta doskonale dopasowuje się do warunków zjazdowych, będąc zarazem wytrzymałą i płynną w prowadzeniu na ubitych trasach.

Rdzeń Speedfit 84 wykonany został z mieszanki paulowni, jesionu i topoli. Dodatkowa warstwa z włókna szklanego sprawia, że model jest miększy i dzięki temu lepiej sprawdza się podczas turów po przygotowanych trasach.

TLT Speedfit Boot

Skitoury na stoku – nieskomplikowane, szybkie i nastawione przede wszystkim na aktywność samą w sobie. Takie same muszą być również Twoje buty. Podczas projektowania nowych TLT Speedfit, inżynierowie DYNAFIT skupili się także na komforcie chodzenia. Swój cel uzyskali wyposażając but w kilka specjalnych rozwiązań: m.in. nowy, wygodny i zarazem funkcjonalny botek oraz nowy język z tworzywa Pebax zapewniający większą swobodę ruchu i tym samym wyższy komfort na podejściach. Zmodyfikowana i wzmocniona cholewka to natomiast lepsza jakość użytkowania podczas zjazdów. Wszystko to sprawia, że TLT Speedfit to idealny but do sportowego skitouru.

Wygoda i najwyższa jakość użytkowania połączone z wytrzymałością, skutecznością i stabilnością. Przy zaledwie 1190 gramach but pewnie wpisuje się w sprawdzoną bestsellerową linię TLT, prezentując się jako minimalistyczny, łatwy w obsłudze skitourowy model bez zbędnych dodatków. Prosty system Ultra Lock 2.0 umożliwia regulację, zapinanie i odpinanie buta za pomocą jednej klamry.

Nowy botek to obietnica maksymalnej wygody podczas aktywności na stoku. Doskonała izolacja cieplna i ulepszona wyściółka skutecznie chronią stopę przed zimnem nawet podczas nocnych wycieczek. Pomimo tego, waga botka pozostaje zbliżona to najlżejszej wersji w ofercie marki – Custom Light.

Miękki język z tworzywa Pebax pozwala na większe zgięcie w przedniej części, co sprawia, że szybkim, dynamicznym podejściom towarzyszy pełen komfort i kontrola. Cholewkę buta wykonano ze sprawdzonego, sztywnego i niezwykle trwałego tworzywa Grilamid®. Dodatkowe wzmocnienia gwarantują odpowiednią wytrzymałość nawet przy dużych obciążeniach, szybkich zjazdach i wielogodzinnym, intensywnym użytkowaniu każdego dnia. Na but naniesiono odblaskowe elementy dla lepszej widoczności po zmroku.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn