Warto to robić – Monika Strojny o organizacji zawodów Flexistav Bieg Granią Tatr

przez Administrator | Opublikowano 31 sierpnia 2017 11:02

Ależ skąd – zabrakło trochę jedzenia, nie wszystko było trafione (mowa o rodzaju jedzenia), nie wiedzieliśmy, że powinna być Coca-Cola. Meta była ustawiona w Kuźnicach po partyzancku, nie było stołów, zaplecza. Można tak wymieniać…

Skąd w ogóle pojawił się pomysł na Bieg Granią Tatr?

Jak to w życiu – przypadkiem. To było w 2012 roku, obie dużo wtedy jeździłyśmy na zawody, tyle że w różnych rolach. No i któregoś wieczora przy winie Justyna rzuciła pomysł, żeby taki bieg zrobić w Tatrach. Palcem po mapie wymyśliła trasę i zaczęłyśmy robić podchody czy to w ogóle realne. A potem jak ogłosiłyśmy pomysł, to już poszła lawina i nie było odwrotu. Nawet w końcu Tatrzański Park Narodowy się zgodził.

Czy spotkałyście duży opór otoczenia w przekuciu idei w konkretną imprezę?

Biegacze byli zachwyceni, gdy tylko dowiedzieli się o pomyśle. Właściwie szał był taki, że nie można było się już z tego pomysłu wycofać. Mieliśmy pewne perturbacje z TPN, ale koniec końców udało się dojść do porozumienia.

Czym te zawody są dla Ciebie? Dlaczego to robisz?

Teraz robię to już siłą rozpęd. Przede wszystkim jest to świetna sprawa towarzysko – biegacze, wolontariusze, ratownicy to już taka nasza paczka znajomych. Z wieloma widujemy się znacznie częściej niż raz na dwa lata… Teraz to nieodłączna część mojego życia.

Czy Twoim zdaniem wciąż trzeba jeszcze coś dopracować czy formuła biegu jest już optymalna?

Formuła jest optymalna, ale na pewno do dopracowania jest nadal meta i punkty odżywcze. Tu ciągle możemy sporo poprawić.

Praca organizatorów i wolontariuszy (fot. Magdalena Stawiszyńska)

Czy coś Cię zaskoczyło w tym roku?

Przygotowanie zawodników – nie było właściwie żadnych wypadków, mimo że warunki były naprawdę trudne. Cieszy to, że już nie ma ludzi przypadkowych – w pierwszej edycji różnie z tym było. Teraz to naprawdę świetnie przygotowani biegacze.

A właśnie – jak oceniasz te zawody pod względem urazów u zawodników? Czy dużo zdarza się wypadków? 

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn