Ekspresy CAMP z nowym opatentowanym zamkiem S-LOCK

przez Administrator | Opublikowano 24 sierpnia 2017 16:45

Firma CAMP po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych, a świetne rozwiązania zawsze można udoskonalić. Starania pracowników CAMP doceni każdy użytkownik sprzętu wspinaczkowego. Owocem ambitnej pracy zespołu są jeszcze lżejsze, bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne ekspresy z przełomowymi, nowatorskimi zamkami, koło których nie da się przejść obojętnie.

Ekspresy CAMP zostały wyposażone w innowacyjne patenty, dzięki którym długo nie będą miały konkurencji na światowym rynku wspinaczkowym. Nowe, ulepszone ekspresy zadowolą każdego wspinacza sportowego, ułatwią wspinaczkę wysokogórską i uszczęśliwią każdego alpinistę.

Każdy użytkownik ekspresów wie, o ile sprawniej i wygodniej wpinać i wypinać ekspresy z zamkiem bez-ząbkowym w porównaniu do tradycyjnego zamka z ząbkiem. Pracownicy firmy CAMP znaleźli sposób, by ten genialny patent jeszcze udoskonalić, sprawiając by był dużo bezpieczniejszy. Ten patent to S-Lock( Sphere Lock). Dzięki zaokrągleniu na końcu zamka powierzchnia styku jest o wiele większa (w każdym ustawieniu), dzięki czemu opcja niepożądanego otwarcia ekspresa została zminimalizowana w zasadzie do zera.

Zdecydowana większość miłośników długich dróg wspinaczkowych chwali sobie ekspresy z zamkiem drucianym, których waga jest zdecydowanie mniejsza od pozostałych. Do niedawna trzeba było dokonać wyboru: lżejszy ekspres druciany czy większy komfort przy wpinaniu i wypinaniu ekspresa bez ząbkowego (problem zwłaszcza na drogach przewieszonych). Team CAMP zrobił wielki prezent wszystkim wspinaczom, tworząc rozwiązanie Key Wire. Patent łączący S-Lock z zamkiem drucianym rozwiązał nasze dylematy. Teraz są na rynku super lekkie ekspresy z wygodnym, lekkim i bardzo bezpiecznym zamkiem drucianym.

Kolejnym udogodnieniem,  jakie zastosował CAMP w swoich ekspresach, jest zwężony nosek ekspresa. Ekspresy CAMPA S-Line jedyne na rynku mają na tyle wąski nosek by móc wpiąć karabinek w hak na górskiej drodze pozbawionej komfortowych ringów czy spitów.

Sprzęt dla wspinacza jest czymś bardzo ważnym, zapewniającym bezpieczeństwo, towarzyszącym w każdym momencie wspinaczkowych wyzwań czymś bez czego wpinać się nie da. Nie jeden entuzjasta wspinaczki ma swój szczęśliwy ekspres, który towarzyszy mu na najtrudniejszych drogach. Załoga CAMP to wspinacze z krwi i kości, mają tak samo, wiedzą jak boli kiedy Twój szczęśliwy ekspres przestaje być bezpieczny, bo po wielu przygodach przestaje płynnie się otwierać i zamykać ( łapie pamięć). Rozwiązaniem na ten kujący prosto w serce wspinacza problem jest plastikowa płytka w karabinkach od ekspresów.

***

CAMP DYON KS

Camp Dyon KS

– patent SphereLock;
– super lekki ekspres (82g) do każdego rodzaju wspinania;
– szeroka taśma PAD ułatwiająca szybkie złapanie ekspresa, szczególnie istotne w wspinaczce sportowej (11, 18cm);
– ANTI SLIP utrzymuje dolny karabinek ekspresa we właściwej pozycji podczas wspinania na drogach przewieszonych oraz w czasie wpinania liny do ekspresa;
– węższy nosek karabinka pozwala wpiąć ekspres w każdego haka.

CAMP DYON KS Dyneema

Camp Dyon Dyneema KS

– jeden z najlżejszych dostępnych ekspresów na rynku wspinaczkowym (78g);
– patent SphereLock;
– oba karabinki Dyon KeyWire;
– super lekka, amortyzująca taśma Dyneema (11, 20 cm);
– węższy nosek karabinka pozwala wpiąć ekspres w każdego haka;
– ANTI SLIP utrzymuje dolny karabinek ekspresa we właściwej pozycji podczas wspinania na drogach przewieszonych oraz w czasie wpinania liny do ekspresa.

CAMP DYON MIXED KS

Camp Dyon Mixed KS

– idealny dla wspinaczy sportowych na najwyższym poziomie;

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn