Puchar Świata Skyrunning Extreme – podsumowanie Gran Paradiso Royal Ultra Sky Marathon

przez Piotr Turkot | Opublikowano 18 lipca 2017 11:42

To, że biega coraz więcej ludzi po górach nie jest odkrywczym stwierdzeniem, ale to, że biega coraz więcej krajów jest już nowym zjawiskiem.
Dobre, jakościowo zawody o wysokiej randze przyciągają zawodników z całego świata. Do tej pory mnóstwo biegów było „zarezerwowanych” dla Hiszpanów, Włochów, Francuzów, czy Niemców. W tym sezonie biega już cały świat. Jeszcze 2 lata temu Skandynawia oznaczała właściwie Norwegię i Szwecję, teraz mamy też biegających Duńczyków czy Finów! A byliście w górach w Finlandii? No właśnie :-)

Tłumnie do Europy zjeżdżają Amerykanie, Kanadyjczycy, Brazylijczycy którzy spędzają na naszym kontynencie kilka tygodni uczestnicząc w najważniejszych dla siebie biegach. Co więcej kraje, które pojawiły się jako nowe na biegowej mapie nie stanowią wcale tła dla najlepszych, a wręcz przeciwnie. Sporo zawodników z tych krajów to ludzie wytrenowani, gotowi od razu rywalizować o czołowe lokaty co bardzo podnosi poziom rywalizacji.

Przemysław Zabęcki

Poniżej przesyłam link do artykułu podsumowującego bieg wraz dużą galerią zdjęć:

Royal Ultra SkyMarathon® Gran Paradiso Race Summary and Images – 2017 Migu Run Skyrunner World Series

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn