Puchar Świata Skyrunning Extreme – podsumowanie Gran Paradiso Royal Ultra Sky Marathon

przez Piotr Turkot | Opublikowano 18 lipca 2017 11:42

No, ale to były zawody Pucharu Świata i w stawce znalazło się mnóstwo świetnych zawodników. Sama trasa była bardzo trudna, wystarczy spojrzeć na czasy zwycięzców. Dla przykładu wicemistrz świata z tego roku w Trailu, Hiszpan Clemente pokonał niedzielny dystans w czasie niespełna 7 godzin zajmując 5. miejsce. Kiedy 5 tygodni temu sięgał po srebro na MŚ podobny dystans 50 km / +2700 trasę pokonał w 4 godziny i 24 minuty! Zresztą do mety dotarła tylko niewiele ponad połowa zawodniczek i zawodników.

Zwycięzca rywalizacji panów Gran Paradiso Royal Ultra Sky Marathon 2017 – Bahadur Gurung (fot. IanCorless.com)

Wyniki panów

1. Bahadur Gurung – Nepal 6:42:24
2. Jonnson Andre – Szwecja 6:51:37
3. Aurel Pere – Hiszpania 6:52:48

Wyniki pań

1. Maiora Maite – Hiszpania 8:05:28
2. Schide Katie – USA 8:37:02
3. Mitayewa Jekatarina Rosja 8:48:23

Zwyciężczyni rywalizacji pań Gran Paradiso Royal Ultra Sky Marathon 2017 – Maiora Maite (fot. arch. Przemysław Zabęcki)

Pełne wyniki znajdziecie tutaj: trailive.wedosport.net

A oto kilka moich spostrzeżeń związanych z Gran Paradiso Ultra Sky Maraton:

Organizacja

Fenomenalna! Zaangażowanie służb, wolontariuszy czy zwykłych turystów nie do opisania. Latające dwa helikoptery filmujące zawodników, zamknięty ruch dla samochodów niezwiązanych z biegiem to wszystko powodowało, że człowiek miał wrażenie, że uczestniczy w lokalnym święcie, a nie zawodach sportowych. Jeden minus to dysproporcja między rzeczywistym dystansem biegu, a tym podanym w opisie o kilka km.

Czystość

Na trasie biegu nie zobaczyłem żadnego papierka po czymkolwiek. Wszystkie żele, batoniki, muszą być podpisane i sprawdzone przez organizatorów przed startem. Znalezione zużyte opakowanie po żelu grozi dyskwalifikacją. Dodam, że wejście do Parku jest darmowe, a Park jest popularnym miejscem. Mimo to przez kilka dni nie widziałem żadnych śmieci.

Gran Paradiso Royal Ultra Sky Marathon 2017 (fot. IanCorless.com)

Rosnąca popularność biegów górskich

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn