Mactronic: technologia w parze z designem – lampki dla outdoorowców

przez Piotr Turkot | Opublikowano 11 lipca 2017 14:55

Stawiają na rozwój technologii, niebanalny design i wsłuchiwanie się w oczekiwania klienta. Mactronic zdradza swój przepis na sukces i prezentuje najnowszą propozycję dla fanów outdooru – lampkę rowerową Noise XTR 03.

Rosnąca popularność aktywności outdoorowej przekłada się na coraz większe zainteresowanie użytkowników dodatkowym wyposażeniem. Dotyczy to m.in. oświetlenia przenośnego. – Obok technologicznego zaawansowania liczy się oryginalna forma i to, by sprzęt ściśle odpowiadał na oczekiwania rynku, a także wyróżniał się na tle konkurencji własną tożsamością – mówi Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic. Jak dodaje, świetnym tego przykładem jest najnowsze „dziecko” marki – ekstremalna lampka rowerowa Noise XTR 03.

Wnikliwe badanie rynku

Jak podkreśla przedstawiciel Mactronic, wprowadzenie na rynek nowego modelu oświetlenia to długotrwały proces, który wymaga doskonałego rozpoznania grupy docelowej i jej oczekiwań. – Analizujemy sygnały z różnych źródeł – od tych w social media i na profesjonalnych forach, przez serwisy opinii, po targi, na których możemy osobiście porozmawiać z użytkownikami. Zbieramy dane i wyciągamy wnioski, by stworzyć produkt uniwersalny – mówi Cyprian Lemiech. I dodaje, że w przypadku Noise XTR 03 od rozpoczęcia pracy do wprowadzenia jej na rynek musiał minąć niemal rok. Jak wygląda efekt końcowy?

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Technologiczna ekstraklasa

Z obserwacji wrocławskiego producenta wynika, że choć aktywność fanów kolarstwa szosowego, przełajowego czy MTB znacznie się od siebie różni, w przypadku oczekiwań względem oświetlenia pojawiają się istotne punkty wspólne. – Użytkownicy szukają lampek trwałych, które zapewnią światło o odpowiednio wysokiej mocy i długim czasie działania. Te cechy udało nam się połączyć w naszej najnowszej lampce – mówi Cyprian Lemiech.

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Lampka Mactronic Noise XTR 03

W kwestii specyfikacji technicznej Noise XTR 03 potrafi imponować – 140 metrów zasięgu światła, aż 540 lumenów mocy (750 lumenów w trybie boost) i konstrukcja z aluminium lotniczego sprawiają, że lampka poradzi sobie w każdych okolicznościach. – Poznając oczekiwania użytkowników udało nam się wprowadzić także dodatkowe udogodnienie w postaci wcięć w korpusie lampki, które zwiększają niezwykle ważną dla bezpieczeństwa widoczność boczną – dodaje Cyprian Lemiech.

Jak podkreśla, dla użytkowników obok zaawansowania technicznego, niezwykle istotną rolę odgrywają wysoka funkcjonalność i oryginalny design.

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Stworzyć własny styl

W przypadku tego ostatniego Mactronic postawił na realizowaną przez siebie od lat politykę – współpracę z lokalnymi profesjonalistami. Za minimalistyczny i nowatorski projekt lampki Noise XTR 03 odpowiada Grzegorz Rozwadowski, projektant z wrocławskiej ASP. – Wierzymy, że tworzenie własnych koncepcji, promowanie rodzimej myśli technicznej i polskiego designu zapewnia naszym projektom pożądaną oryginalność, niebanalny styl rozpoznawalny na całym świecie – mówi Cyprian Lemiech. Dynamika, pewna „agresywność” i ostrość kształtów lampki wrocławskiego producenta skutecznie działają na wyobraźnię i emocje użytkowników. Jednak zanim Noise XTR 03 zyskał obecną formę, powstało kilkanaście projektów, nad których udoskonaleniem pracował sztab ludzi – kluczowe było pogodzenie ciekawego wyglądu i ergonomii tworzonej lampki.

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn