Za nami Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

przez Administrator | Opublikowano 05 czerwca 2017 15:27

Trasa biegu prowadziła zakopiańskimi ulicami Krupówki, Władysława Zamoyskiego, Tytusa Chałubińskiego oraz Aleją Przewodników Tatrzańskich, aż do Tamy w Kuźnicach. W tym miejscu zawodnicy odbili w lewo i rozpoczęli kultowy już podbieg na Nosal (zielonym szlakiem), ze szczytu Nosala zbiegli na Przełęcz Nosalową (zielonym szlakiem) następnie do Kuźnic i dalej (żółtym szlakiem) przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz Między Kopami. W tym miejscu zawodnicy wbiegli na szlak niebieski, który doprowadził ich do schroniska Murowaniec, spod którego kontynuowali bieg nad Czarny Staw Gąsienicowy. W tym miejscu skręcili na szlak zielony i rozpoczęli stromy i niebezpieczny podbieg na Przełęcz Karb. Z przełęczy (niebieskim szlakiem) zbiegli w kierunku Czerwonych Stawków aby po ich minięciu rozpocząć kolejny niebezpieczny podbieg (czarnym szlakiem) na Przełęcz Świnicką. Trawersowali Pośrednią i Skrajną Turnię (szlak czerwony) i zbiegli na Przełęcz Liliowe, następnie podbiegli na Beskid, z którego zbiegli na Suchą Przełęcz. Stąd na zawodników czekał nieznaczny podbieg i zdobycie Kasprowego Wierchu. Ze szczytu rozpoczynał się karkołomny i długi zbieg (zielonym szlakiem) przez Myślenickie Turnie do Kuźnic. Podbieg szeroką drogą (szlak niebieski) na Kalatówki, kilkadziesiąt metrów przed hotelem należało skręcić w prawo (czarny szlak) na Ścieżkę nad Reglami. Dalej aż do pierwszego skrzyżowania szlaków, tu skręt w prawo i żółtym szlakiem przez Dolinę Białego, aż do jej wylotu. Następnie czekał już tylko łagodny zbieg do mety ulicami: Droga do Białego, Grunwaldzka, Staszica i Plac Niepodległości ,gdzie usytuowana była wymarzona meta.

Zawody zwyciężył Bartłomiej Przedwojewski, który na metę wbiegł z czasem 2:55:09. Drugie miejsce zajął Bartek Gorczyca z czasem 2:55:12. Trzeci na mecie pojawił się Marcin Świerc z czasem 3:00:50.

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Celińska z czasem 3:24:48. Druga na metę wbiegła Magdalena Kozielska z czasem 3:29:57. Trzecia była Martyna Kantor z czasem 3:43:12.

Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego

W niedzielę, 4 czerwca, z Palenicy Białczańskiej wystartował Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego. 10-kilometrowy bieg z deniwelacją +430 prowadził do Morskiego Oka. W biegu wzięło udział 272 osoby.

Zawody zwyciężył Krzysztof Bodurka z czasem 41:14. Drugie miejsce na podium zajął Patryk Rydzinski z czasem 41:54. Trzeci na metę wbiegł Tomasz Gawroński z czasem 42:56.

Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Huryń, która metę osiągnęła z czasem 50:31. Drugie miejsce zajęła Anna Bieniecka z czasem 53:58. Trzecie – Emilia Wolińska z czasem 54:27.