To już dziś! Bieg dla Słonia startuje po raz piąty!

przez Administrator | Opublikowano 23 czerwca 2017 12:31

Wszystko zaczęło się 7 sierpnia 2013 roku, kiedy to miesiąc po tragicznej śmierci Artura Hajzera zorganizowano pierwszy Bieg dla Słonia. Dziś impreza upamiętniająca himalaistę startuje po raz piąty!

Artur Hajzer był jednym z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, zdobywcą siedmiu ośmiotysięczników, kierownikiem programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”, autorem książek. W środowisku alpinistów i przez kolegów nazywany był „Słoniem”. Bieg poświęcony jest jego pamięci.

Bieg dla Słonia w ciągu tych pięciu lat stał się jednak czymś znacznie więcej – przez swój charakter integruje środowisko i udowadnia, że pamięć o ważnych dla nas ludziach nie ginie.

Artur Hajzer po zejściu bazy po akcji na Gasherbrum I, rok 2012 (fot. Agna Bielecka)

Biegacze wystartują o godz. 22.00 i pobiegną parkowymi alejami w świetle czołówek na dystansie niespełna siedmiu kilometrów. Dystans nawiązuje do siedmiu ośmiotysięczników, na których stanął Artur Hajzer. Start i meta imprezy usytuowana jest na lekkoatletycznym boisku treningowym Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Organizatorzy Biegu zapraszają:

Po raz piąty pobiegniemy dla Słonia!!! Co Was czeka? Niespełna siedem kilometrów trasy. Przyjemny podbieg o długości 1300 metrów z plusem naturalnie ;) Pozwolimy Wam tam nieco się spocić i podbiec kilkadziesiąt metrów w pionie… zapewnimy Wam też brak oświetlenia na większej części trasy i głośno sapiących współtowarzyszy cierpienia ;) Zapewniamy też setki uśmiechniętych twarzy, morze światła, mnóstwo motywacji i pozytywnego kopa na cały rok. Jak co roku biegniecie bez opłat, nie rywalizujecie o pudło, nie liczycie czasu. Jesteśmy tam, by pamiętać o Słoniu, by pokazać, że pasja, marzenia to coś, o co warto zawalczyć! SŁONIU BIEGNIEMY!!!!

Udział w biegu jest bezpłatny! Nie ma także pomiaru czasu i klasyfikacji. Zwycięzcami są wszyscy, którzy partycypują w tej idei.

Po biegu warto zostać jeszcze na chwilę, odbędzie się losowanie nagród. W tym roku można liczyć na produkty od takich marek jak m.in. Mammut, Singing Rock, Bergans, Kayland, HiMountain, Alvika i Kwark. Będzie też okazja by spotkać się z Ryszardem Janem Pawłowskim i autorem książki Górska Korona Polski, czyli Bartoszem Andrzejewskim.

Blask czołówek podczas Biegu dla Słonia (fot. Bieg dla Słonia)

Organizatorzy Biegi dla Słonia odpowiadają na kilka często zadawanych pytań:

Czy są wcześniejsze zapisy on-line na bieg?

Nie. Zapisy w postaci podpisania stosownego oświadczenia o udziale ruszają w dniu biegu o godzinie 20:00. Oświadczenia otrzymują numer – to pozwala w przybliżeniu oszacować ilość uczestników i służą do późniejszego losowania nagród.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn