Aż 13 biegów na Rzeźnickim Festiwalu Biegowym 2017

przez Administrator | Opublikowano 02 czerwca 2017 16:41

Rzeźnik Enigma, w którym zawodnicy poznają trasę dopiero w trakcie biegu, dwa Rzeźniczki, Dwumaraton Rzeźnika, Nocny Maraton, Dzienny Maraton – to nowości w ramach tegorocznego Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego. Zmagania potrwają od 10 do 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają!

Rzeźnicki Festiwal Biegowy to obecnie ponad tygodniowa impreza, w ramach której odbędzie się aż 13 różnych biegów (jeśli policzyć absolutnie wszystkie będzie ich nawet 16, plus cztery biegi dla dzieci). Jeszcze dwa lata temu było zaledwie pięć możliwości, teraz właściwie każdy biegacz może znaleźć coś dla siebie. Co ważne, wciąż można zapisać się na niemal wszystkie biegi. Zamknięte listy są tylko na Bieg Rzeźnika i na Rzeźniczka.

Festiwal rozpoczyna się tajemniczym biegiem Rzeźnik Enigma, następnie odbędzie się legendarny Bieg Rzeźnika i pierwsza z odsłon Rzeźniczka. W kolejnych dniach zmagać się będą biegacze chcący spędzić na bieszczadzkich trasach trzy dni w etapach, następne zawody przeznaczone są dla fanów biegów alpejskich i wreszcie prawdziwa kumulacja nastąpi 16 czerwca, kiedy to wystartuje aż sześć długich lub bardzo długich biegów. Jak to wygląda w szczegółach?

10 czerwca – I Rzeźnik ENIGMA

Tym co ma być najbardziej kuszące w tym biegu, to jego tajemniczość. Trasa zawodów nie będzie znana wcześniej, zawodnicy poznają ją dopiero w trakcie biegu. W niektórych miejscach będzie oznaczona, a w niektórych jej dalszy przebieg będzie przekazywany przez wolontariuszy bezpośrednio podczas zmagań. Organizatorzy zaznaczają, że nie jest to bieg na orientację.

Co ciekawe, Rzeźnik Enigma ma być nawiązaniem do ubiegłorocznych komplikacji z trasą Biegu Rzeźnika i konfliktów z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym.

Rzeźnik Enigma to taki bieg trochę z humorem traktujący nasze relacje z Parkiem i sytuację sprzed roku. Wtedy, jeszcze kilka godzin przez startem nie wiedzieliśmy, którędy pobiegniemy. Uczestnicy Rzeźnika Enigma w ogóle się tego nie dowiedzą. Wywieziemy ich w Bieszczady, nie mówiąc dokąd. Wystartują na trasie, której końca również nie będą znali – powiedział dla portalu festiwalbiegowy.pl Mirosław Bieniecki, dyrektor biegu.

Dystans: między 25 km a 35 km

Suma podbiegów/zbiegów: D+/- między 1000m a 2500m

Limit czasu: 5 godzin

Start: między godz. 4:00 a 5:30 z nieznanego punktu znajdującego się w odległości nie większej niż 35 km od Biura Zawodów III Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn