Trwa konkurs o Nagrodę im. Andrzeja Zawady

przez Administrator | Opublikowano 01 grudnia 2016 10:11

Jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz? Zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady, który odbędzie się podczas 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni oraz finału 18. edycji Nagrody KOLOSY! Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy.

Od lewej: Michał Woroch, Maciej Kamiński, Anna Milewska i Wojciech Szczurek - przyznanie Nagrody im. Andrzeja Zawady 2015 (fot. Kolosy)

Od lewej: Michał Woroch, Maciej Kamiński, Anna Milewska i Wojciech Szczurek – przyznanie Nagrody im. Andrzeja Zawady 2015 (fot. Kolosy)

Nagroda im. Andrzeja Zawady przyznawana jest już od piętnastu lat i ułatwia młodym globtroterom realizację ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych. Oprócz prestiżu – zwycięzcę konkursu wybiera Kapituła Kolosów złożona z podróżniczych autorytetów – Nagroda w postaci statuetki daje też wymierną korzyść finansową. Towarzyszy jej finansowe wsparcie Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 15 tys. zł na zorganizowanie wyprawy.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenia grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat). Decydując o tym, komu przyznać Nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Od roku 2017 o nagrodę „Wiecznie Młodzi”, na realizację podróżniczych marzeń będą mogli się ubiegać również najstarsi uczestnicy Kolosów. To wyróżnienie dla tych naprawdę odważnych i wiecznie młodych eksplorerów. Na nich także czeka nagroda w wysokości 15. tys. złotych. Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Decydując o tym, komu przyznać Nagrodę, Kapituła będzie brała pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2017 r. pocztą na adres Urzędu Miasta Gdyni, ul. 10-go Lutego 24, 81-364 Gdynia. Szczegóły konkursu na: www.gdyniaturystyczna.pl, www.gdynia.pl.

Patrz: dotychczasowi laureaci Nagrody im. Andrzeja Zawady.

źródło: gdyniaturystyczna.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn