Nowości w kolekcji zimowej od La Sportiva

przez Administrator | Opublikowano 09 grudnia 2016 15:02

La Sportiva – producent, który większości może kojarzyć się z butami wspinaczkowymi – prężnie rozwija swoją kolekcję skitourową. Buty, o których tu mowa, zadziwiają nie tylko wizualnie, ale i technicznie. Producent w okresie zimowym skupił się również na poszerzeniu kolekcji trekkingowej Trango o nowy skórzany model, a także dalej rozwija udaną serie butów podejściowych TX.

SPECTRE 2.0

Nowa odsłona czteroklamrowych butów Spectre, które dzięki swojej niezwykle niskiej wadze (1440 g) i szerokim zakresie ruchów (60 stopni) sprawdzą się z powodzeniem zarówno podczas ostrych zjazdów, jak i ambitnych podejść. Jest to jedyny but, który może zostać użyty w połączeniu z zapięciami klasycznymi (szynowymi), kłowymi (typu pin) i nowymi TR2 od firmy Skitrab.

SPECTRE 2.0

SPECTRE 2.0

W nowym modelu poprawiono skorupę w okolicach kostki, dzięki czemu są teraz znacznie wygodniejsze. Zredukowano ilość gumy w przedniej części podeszwy tak aby jeszcze lepiej pasowały do różnych rodzajów zapięć. W celu redukcji wagi usunięto canting oraz użyto nowych materiałów. W efekcie tego działania but jest 15% twardszy (flex 125) przy wzroście wagi o zaledwie 20 g. Niewątpliwie istotną zaletą modelu Spectre 2.0 są opatentowane klamry Pegasus, charakteryzujące się niewielką wagą, a w przypadku ich odpięcia nie zwiększają one profilu buta, co chroni je przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Jest to model, który łączy w sobie doskonałą kontrolę, wytrzymałość i precyzję butów nowej generacji.

TRANGO TRK LEATHER GTX

Jest to najnowszy model z serii Trango ze skórzaną cholewką przeznaczony do wędrówek oraz wycieczek z plecakiem. Dzięki zastosowanej skórze Idro-Perwanger buty stały się znacznie bardziej wytrzymałe, przez co jeszcze lepiej chronią stopę użytkownika.

TRANGO TRK LEATHER GTX

TRANGO TRK LEATHER GTX

Ponadto skóra o grubości 1,6mm oraz zastosowana membrana GORE-TEX stanową lepszą izolacją w okresie zimowym. Dla dodatkowej wygody w modelu Trango TRK Leather zastosowano system 3D Flex, który dzięki użyciu lżejszego i elastycznego materiału na wysokości kostki pozwala na naturalne ruchy stopy bez utraty stabilizacji.

TX 4 GTX

Seria TX to zupełnie nowa konstrukcja butów podejściowych łącząca zalety płynące z wygody, wytrzymałości oraz przyczepności butów z pozostałych segmentów butów La Sportiva. Wszystkie modele TX wyróżniają się opatentowanym systemem sznurowania zapożyczonym z butów wspinaczkowych Mythos, pozwalającym na regulację naprężenia i wewnętrznej objętości cholewki przy pomocy jednego, prostego ruchu.

TX 4 GTX

TX 4 GTX

Odpowiednią trakcję na szlaku zapewnia technologia Impact Brake System, polegająca na zastosowaniu elementów bieżnika o różnym stopniu nachylenia i długości, co zwiększa powierzchnię tarcia z podłożem. Ponadto we wszystkich modelach zastosowano nowatorską gumę Vibram Megagrip. W tym roku na rynku debiutuje model TX4 GTX, czyli wersja ze skórzaną cholewką, dodatkowo wyposażona w membranę GORE-TEX. Dzięki takiemu połączeniu buty zyskują na uniwersalności i z powodzeniem sprawdzą się w okresie przejściowo-zimowym. Konstrukcja buta składa się z jednego płata skóry oraz została wzbogacona boczny, perforowanym rantem chroniącym nasze stopy oraz gwarantującym optymalną elastyczność.

 Informacja prasowa Bakosport

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn