Miłka Raulin zdobywa swój 8 szczyt Korony Ziemi- Mount Vinson!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 27 grudnia 2016 13:13

25 grudnia ok. godziny 18.00 miejscowego czasu Miłka Raulin zdobyła najwyższy szczyt Antarktydy Mount Vinson (4897 m). Aktualnie jest już bezpieczna w drodze do Vinson Base Camp.

Atak szczytowy przebiegł bez żadnych problemów, choć temperatura była ekstremalnie niska (-51 stopni C). Po dotarciu do Vinson Base Camp pozostaje czekać na okno pogodowe umożliwiające lot do Punta Arenas w Chile.

Linia wejścia Miłki Raulin na Mt Vinson – zapis GPS w momencie gdy do szczytu brakowało jeszcze tylko 200 metrów

Nagranie ze szczytu Mount Vinson znajdziecie tutaj.

To ósmy szczyt Korony Ziemi na jej koncie. Do skompletowania całego zestawu brakuje tylko i aż Mount Everestu.

Na profilu FB Siła Marzeń Miłki Raulin – znajdziecie więcej informacji.

***

Miłka Raulin (fot. arch. Miłka Raulin)

Miłka Raulin to przede wszystkim szczęśliwa mama dziewięcioletniego Jeremiego.

Z wykształcenia i zawodu magister trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. W 2011 mając już na koncie zdobyty Mt Blanc pomyślała, że fajnie byłoby zdobyć wszystkie najwyższe wierzchołki kontynentów. Tak urodził się projekt “Siła Marzeń – Korona Ziemi”. Do tej pory udało jej się zdobyć 8 z 9 szczytów korony ziemi w wersji Reinholda Messnera. Do ukończenia projektu pozostał Mount Everest.

Miłka ma spore szanse by być dziewiątą i najmłodszą Polką, która tego dokona. Na swoim koncie ma również sześciotysięczne szczyty w Himalajach Indii i Nepalu oraz wyprawy w Andy.

źródło: www.bogumilaraulin.pl

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn