Kursylawinowe.pl prezentują drugi sezon serii #poradylawinowe

przez Piotr Turkot | Opublikowano 14 grudnia 2016 15:56

W nowych odcinkach edukacyjnej serii filmowej tematyka wykracza poza zagadnienia związane ściśle z oceną zagrożenia i ratownictwem lawinowym, przynosząc szereg porad, które będą pomocne w czasie wypraw pieszych, skituorowych, czy freeride’u w Polsce i Alpach.

Szkolenia pod okiem doświadczonych ratowników i instruktorów to podstawa dla każdego, kto myśli o samodzielnym działaniu w terenie o charakterze alpejskim – także w wyższych partiach Tatr.

Kursylawinowe.pl przynoszą szereg porad, które będą pomocne w czasie wypraw pieszych, skituorowych, czy freeride’u w Polsce i Alpach (fot. F. Pieradzki)

Jednakże w przypadku różnego rodzaju aktywności outdoorowych proces nauki tak naprawdę nigdy się nie kończy. Było to jedno z podstawowych założeń, które przyświecało organizatorom akcji kursylawinowe.pl przy tworzeniu wraz z PZU filmowej serii edukacyjnej pt. #poradylawinowe.

Kursylawinowe.pl – w tym sezonie tematyka zostanie poszerzona m.in. o porady dotyczące skitouringu i freeride’u w Alpach, gotowania w górach (fot. F. Pieradzki)

W dziesięciu odcinkach pierwszej serii dostępnych na kanale: www.yoututbe.com/kursylawinowepl  omówione zostały podstawowe zagadnienia związane z planowaniem i przygotowaniem wyjść w góry oraz partnerskim ratownictwem lawinowym. W tym sezonie tematyka zostanie poszerzona m.in. o porady dotyczące skitouringu i freeride’u w Alpach, gotowania na śniegu, a nawet fotografii i filmowania w górach.

„Celem naszych działań jest przede wszystkim dotarcie do jak najszerszego grona z informacjami na temat potencjalnych zagrożeń i tego jak ich unikać. Szkolenia w górach, seria #poradylawinowe, czy działania w mediach społecznościowych, to także okazja do podzielenia się doświadczeniem ratowników i osób tworzących projekt, które wykracza poza tematykę bezpieczeństwa”. – tłumaczy Andrzej Lesiewski, organizator kursylawinowe.pl.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn