The North Face: sprawdzone w najtrudniejszych warunkach

przez Administrator | Opublikowano 07 listopada 2016 13:22

Jak sprawdzić, czy to, co się zaprojektowało i stworzyło, spełnia swoje funkcje? Najlepiej dać komuś, kto przetestuje ten produkt w najcięższych warunkach. The North Face prezentuje kolekcję Steep Series, sprawdzoną w czasie wyprawy na lodowiec Tsirku na Alasce.

Jednym z haseł, którymi kieruje się marka The North Face przy produkcji zaawansowanej technicznie odzieży outdoorowej, jest “Athlete Tested, Expedition Proven” (Prztestowane przez sportowców, sprawdzone w czasie ekspedycji).

2016b_267

2016b_294

W przypadku freeride’owej kolekcji Steep Series, odzież i sprzęt przetestowane zostały przez Sama Anthamattena, Ralpha Backstroma, Hadley Hammer i Johnn’ego Collinsona, którzy wzięli udział w wyprawie w głąb masywu Świętego Eliasza na Alasce. Głównym jej celem był zjazd z legendarnej ściany Corrugated.

2016b_273

Tylko kilku osobom udało się nią zjechać. Zbocze wyglądało jak obraz. Jego widok sprawiał, że jednocześnie czułem się zdenerwowany i podekscytowany. Wiedziałem, że jeśli chcemy tamtędy zjechać, wszystko musi być idealne, od warunków, przez sprzęt, team, na mojej sprawności fizycznej kończąc – relacjonuje Anthamatten.

2016b_291

By dostać się do podstawy ściany członkowie ekspedycji musieli pokonać sześćdziesiąt kilometrów na skuterach śnieżnych po ogromnym, poprzecinanym szczelinami lodowcu. Przyszło im działać w niezwykle trudnych warunkach – silne opady śniegu, wiatr i niskie temperatury sprawiły, że już sam początek wyprawy był prawdziwym testem wytrzymałości.

3 – odcinkową relację z wyprawy obejrzeć na youtubie:

Tsirku Episode 1: No Man’s Land :

Tsirku Episode 2: The Drop :

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn