The North Face: sprawdzone w najtrudniejszych warunkach

przez Administrator | Opublikowano 07 listopada 2016 13:22

Jak sprawdzić, czy to, co się zaprojektowało i stworzyło, spełnia swoje funkcje? Najlepiej dać komuś, kto przetestuje ten produkt w najcięższych warunkach. The North Face prezentuje kolekcję Steep Series, sprawdzoną w czasie wyprawy na lodowiec Tsirku na Alasce.

Jednym z haseł, którymi kieruje się marka The North Face przy produkcji zaawansowanej technicznie odzieży outdoorowej, jest “Athlete Tested, Expedition Proven” (Prztestowane przez sportowców, sprawdzone w czasie ekspedycji).

2016b_267

2016b_294

W przypadku freeride’owej kolekcji Steep Series, odzież i sprzęt przetestowane zostały przez Sama Anthamattena, Ralpha Backstroma, Hadley Hammer i Johnn’ego Collinsona, którzy wzięli udział w wyprawie w głąb masywu Świętego Eliasza na Alasce. Głównym jej celem był zjazd z legendarnej ściany Corrugated.

2016b_273

Tylko kilku osobom udało się nią zjechać. Zbocze wyglądało jak obraz. Jego widok sprawiał, że jednocześnie czułem się zdenerwowany i podekscytowany. Wiedziałem, że jeśli chcemy tamtędy zjechać, wszystko musi być idealne, od warunków, przez sprzęt, team, na mojej sprawności fizycznej kończąc – relacjonuje Anthamatten.

2016b_291

By dostać się do podstawy ściany członkowie ekspedycji musieli pokonać sześćdziesiąt kilometrów na skuterach śnieżnych po ogromnym, poprzecinanym szczelinami lodowcu. Przyszło im działać w niezwykle trudnych warunkach – silne opady śniegu, wiatr i niskie temperatury sprawiły, że już sam początek wyprawy był prawdziwym testem wytrzymałości.

3 – odcinkową relację z wyprawy obejrzeć na youtubie:

Tsirku Episode 1: No Man’s Land :

Tsirku Episode 2: The Drop :

Tsirku Episode 3: Corrugated:

Z myślą o zapewnieniu ochrony w takich warunkach, projektowane były produkty z najnowszej kolekcji Steep Series. Były to m.in. kurtka i spodnie Brigandine, w których wykorzystano technologię FuseForm™. Pozwala ona na bezszwowe wzmocnienie najbardziej narażonych na ścieranie miejsc. W pozostałych natomiast, takich jak kaptur, ramiona, czy boczne części kurtki, zastosowano cieńszy materiał, dzięki czemu jest ona lekka i ma lepszy krój. W kolekcji znalazły się również męskie i damskie produkty z serii Sickline i NFZ, oraz kurtki Desolation Thermoball ™. To odzież zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom i potrzebom profesjonalnych sportowców, dla których ważna jest mobilność, wygoda i doskonała izolacja, podczas intensywnych dni w górach.

Sickline

Sickline

FuseForm Brigandine

FuseForm Brigandine

Kolekcja Steep Series dostępna jest na stronie: www.thenorthface.co.uk oraz w wybranych sklepach The North Face®  na terenie Europy.

Free Thinker

Free Thinker

Więcej informacji na temat TSIRKU uzyskać można śledząc @TheNorthFace na Facebooku i Instagramie, lub @TheNorthFaceEU #SteepSeries na Twitterze.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn