Spotkania autorskie na 14. Krakowskim Festiwalu Górskim

przez Administrator | Opublikowano 24 listopada 2016 13:21

W ramach 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędą się aż cztery spotkania autorskie, podczas których dziennikarze i literaci przybliżą tematykę książek, zachęcą do dyskusji, zdradzą kulisy swojej pracy.

Książki były zawsze obecne na KFG (fot. Wojtek Lembryk)

Książki były zawsze obecne na KFG (fot. Wojtek Lembryk)

***

„Historia rozpoczęta trzęsieniem ziemi musi mieć dramatyczny przebieg” – czytamy w recenzji książki Moniki Rogozińskiej „Lot koło Nagiej Damy” (wyd. Bernardinum, 2016). Podczas spotkania Autorka wyjaśni genezę prowokacyjnego tytułu, ujawni swój stosunek do patriotycznych wartości, zaprezentuje znakomite zdjęcia swojego autorstwa.

Lot koło Nagiej Damy (Monika Rogozińska)

„Rok 2016 to rok Nanga Parbat”. Dominik Szczepański i Piotr Tomza wykazali się prawdziwie dziennikarską intuicją, towarzysząc polskim i międzynarodowym zespołom, które zdecydowały się atakować Nanga Parbat zimą, a potem w iście ekspresowym tempie spisali „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”. Jak się okazuje, historię piszą nie tylko zwycięzcy: dzięki dwójce reporterów poznajemy bliżej także tych śmiałków, którym nie udało się wejść na szczyt. O jakie „kłamstwa” chodzi? Ten i inne sekrety poznamy podczas spotkania autorskiego.

nanga-parbat-snieg-klamstwa-i-gora-do-wyzwolenia

Wydawałoby się, że o Jerzym Kukuczce powiedziano już wszystko za pomocą filmów, książek, prelekcji, albumów. Jak się jednak okazuje, postać wielkiego polskiego himalaisty wciąż inspiruje, zaś jego biografia nadal skrywa tajemnice i szczegóły warte poznania. O tym, dlaczego zdecydowali się podjąć ten – bynajmniej niewyeksploatowany – temat, opowiedzą Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy książki „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”.

kukuczka-okladka

Historia narciarstwa tatrzańskiego to opowieść o zuchwałych pionierach, sprawnych mistrzach dwóch desek, miłośnikach białego szaleństwa. To także wzgląd w niezwykłą atmosferę górskich schronisk. Dlaczego warto sięgnąć po „Magię nart” – opowiedzą za pomocą niebanalnej prezentacji autorzy książki, Beata Słama i Wojciech Szatkowski.

magia-nart

Ilona Księżniczka Łęcka/wspinanie.pl

Na 14. Krakowski Festiwal Górski zapraszamy w dniach 2-4 grudnia. Dokładny program festiwalu można znaleźć na stronie www.kfg.pl.

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn