Krzysztof Starnawski nominowany do tytułu National Geopraphic Adventurer of the Year!

przez Administrator | Opublikowano 04 listopada 2016 12:14

Kilka dni temu przybliżyliśmy sylwetkę Krzysztofa Starnawskiego, najlepszego polskiego nurka głębinowego. Tymczasem zza oceanu dotarła do nas zaskakująca wiadomość: Krzysztof został nominowany do elitarnego konkursu Adventurer of the Year, organizowanego przez amerykańską edycję  National Geographic!

Najgłębsza zalana jaskini na świecie Hranická Propast - Krzysztof Starnawski i Bartłomiej Grynda nawigują specjalistycznego robota ROV (fot. Marcin Jamkowski)

Najgłębsza zalana jaskini na świecie Hranická Propast – Krzysztof Starnawski i Bartłomiej Grynda nawigują specjalistycznego robota ROV (fot. Marcin Jamkowski)

Oprócz naszego znakomitego nurka, jaskiniowca i ratownika TOPR, o tytuł „Poszukiwacza przygód 2017” ubiegają się między innymi młodziutka wspinaczka Ashima Shiraishi, alpinistaColin Haley, specjalistka od sportów wodnych Shannon Svitser Swanson czy paralotniarzAntoine Girard. Jak dotąd, jedynym Polakiem  w zacnym gronie zwycięzców konkursu jest kajakarz i podróżnik Aleksander Doba.

O tym, kto otrzyma tytuł Adventurer of the Year 2017 decydujecie Wy, poprzez głosowanie za pośrednictwem strony internetowej:

Głos można oddać raz dziennie, od dziś do 16 grudnia 2016 roku. O tym, kto zostanie zwycięzcą, dowiemy się w styczniu przyszłego roku, po podliczeniu wszystkich głosów.

Ilona Łęcka/wspinanie.pl

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Jan napisał(a):

    Starnawski to klasa sama dla siebie. To co on wyprawia przyprawia o narkoze azotową przy samym czytaniu. To jest Herman Bull, Ueli Steck, Ondra i Honnold eksploracyjnego nurkowania jaskiniowego w jednej osobie.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn