„Bieg o Złotą Szyszkę” – biegowa sobota w Bystrej Śląskiej

przez Administrator | Opublikowano 03 listopada 2016 13:08

29 października 2016 w Bystrej Śląskiej w Beskidzie Śląskim odbył się anglosaski bieg górski „3. Bieg o Złotą Szyszkę”. Organizatorami byli: stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Gmina Wilkowice.

Biegacze mieli za zadanie przebiec prawie 15 kilometrową trasą górską o przewyższeniu 840 m w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegli do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej. W biegu wystartowało 246 osób. Zawody wygrał wśród mężczyzn Wojciech Probst z Hażlacha z czasem 1:03:56, a wśród kobiet Michalina Mendecka z Łazisk Górnych, która potrzebowała na pokonanie trudnej trasy 1:19:12. Relacje, zdjęcia i oficjalne wyniki dostępne są na stronie www.ultrabeskid.pl oraz FB (Ultra Beskid Sport).

„Bieg o Złotą Szyszkę”

„Bieg o Złotą Szyszkę”

szyszka09
Na mecie zwycięzca biegu Wojciech Probst z teamu Humansport Running Team powiedział: Sam bieg naprawdę świetny. Ciekawa, szybka trasa z ostrymi podbiegami i momentami, technicznymi zbiegami, świetna organizacja i bardzo fajni ludzie. Polecam – bo warto. Z resztą po Górskiej Pętli UBS 12:12 w Brennej można się był spodziewać wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali dla nas te zawody i dziękuję wszystkim zawodnikom za świetny wyścig.

Trasa Biegu o Złotą Szyszkę przebiegała obok trzech schronisk, które odwiedza wiele turystów. Na trasie mijaliśmy wielu turystów, którzy na początku ze zdziwieniem na nas patrzyli, a potem zaczęli nas mocno dopingować, co było dla nas bardzo sympatyczne  – powiedziała po biegu jedna z uczestniczek.

To dla nas duże wyróżnienie, jako organizatora, że na biegi w Bystrej Sląskiej organizowane przez Ultra Beskid Sport przyjeżdża zawsze wielu biegaczy i biegaczek. Widziałem dużą radość wielu uczestników, co daje nam siłę i motywację do dalszych działań popularyzujących tę formę aktywności. W przygotowaniu mamy kolejne projekty biegowe. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy mówić o sukcesie, że zorganizowaliśmy świetną imprezę biegową. Do pomocy w tym biegu zaangażowali się także biegacze z Bielska-Białej z grupy biegowej BB Runners za co szczególnie dziękuję. Bieg o Złotą Szyszkę w Bystrej był czwartym biegiem organizowanym w roku 2016 przez Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Wcześniej w tym roku organizowaliśmy zawody: Górska Pętla UBS 12:12 w Brennej, II Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich i 2. Półmaraton FANTOMA w Kurowie – powiedział organizator Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

„Bieg o Złotą Szyszkę”

„Bieg o Złotą Szyszkę”

szyszka22
Zaraz po starcie dorosłych Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej zorganizowało również biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100, 200 i 400 metrów, w którym wystartowało łącznie 60 młodych sportowców.

„Bieg o Złotą Szyszkę”

„Bieg o Złotą Szyszkę”

Zorganizowaliśmy także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. To trudne przedsięwzięcie logistycznie. W tym roku biegi dla dzieci organizowaliśmy już także w Bielsku-Białej i w Kurowie k.Stryszawy. Tu całkiem inaczej wyglądała formuła zawodów. Chcemy zarażać bieganiem dzieci i młodzież. Dzięki wsparciu finansowemu przez sponsorów i Gminę Wilkowice biegi te były bezpłatne. Wszystkie dzieciaki dostały medale i drobne upominki – dodaje Kuba Karcz.

Ultra Beskid Sport już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę biegową, tym razem 4.Górską Pętlę UBS 12:12, która odbędzie się w marcu 2017 w Brennej.

Link do wyników zawodów: http://www.bgtimesport.pl/_files/public/wyniki/zlotaszyszka2016.pdf

Informacja organizatora

Zdjęcia: Ultra Beskid Sport / G.Pastwa, B.Puchałka, R.Jamróz/

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn