Dalmacija Ultra-Trail – Dare 2b Team podbił Dalmację

przez Administrator | Opublikowano 27 października 2016 16:32

W chorwackiej Dalmacji 21-23 października 2016 r. odbyły się zawody Dalmacija Ultra-Trail, przy okazji których biegacze mogli nie tylko rywalizować na trudnych technicznie trasach, ale także podziwiać piękno krajobrazów i zabytki historyczne regionu. W Chorwacji dobrze zaprezentowali się członkowie teamu Dare 2b – wszyscy stanęli na podium!

Mimo że bieg organizowany był po raz pierwszy w tym roku, to przyciągnął międzynarodowe grono sportowców. Oprócz Chorwatów w zawodach wzięli udział również biegacze z sąsiednich krajów, jak: Bośnia, Słowenia, Czarnogóra i Serbia oraz z tak egzotycznych lub dalekich, jak: Singapur, Nowa Zelandia, Kanada, Stany Zjednoczone czy Rosja. Nie mogło zabraknąć również biegaczy z Polski.

dut_3

Do Chorwacji udał się cały biegowy team marki Dare 2b, w składzie:

Anna Kącka – tegoroczna zwyciężczyni Biegu Rzeźnika w parze kobiecej,

Emilia Romanowicz – II miejsce podczas Festiwalu w Krynicy 2016 na dystansie 34 km,

Paweł „Pigmej” Krawczyk – ostatnie osiągnięcia to zwycięstwo w Biegu Wielkoludka oraz w Vysokohorský beh cez Klin na Słowacji,

Łukasz Zdanowski – II miejsce w Salomon Ultra-Trail® Hungary na dystansie 115 km.

Ich start dokumentował Jacek Deneka, fotograf wielu polskich biegów górskich, którego prace możemy podziwiać na profilu facebook UltraLovers.

dut_2

Chorwaci wiedzą, że znany astronom, Mikołaj Kopernik, urodził się w Polsce, a sławna fizyk i chemik oraz laureatka Nagrody Nobla, Maria Skłodowska – Curie, była Polką. Po Dalmacija Ultra-Trail przekonali się, jakie talenty kryją się wśród uczestników biegu, którzy przyjechali z naszego kraju. Miejsca w czołówce na poszczególnych trasach świadczą dobitnie o sportowych kompetencjach Dare 2b Team. Łukasz Zdanowski zajął drugie miejsce na 110-kilometrowej trasie, Paweł „Pigmej” Krawczyk wygrał z dużą przewagą bieg na 60 km, a na trzecim miejscu w generalce na tym samym dystansie zameldowała się Anna Kącka, pierwsza kobieta. Na drugiej pozycji biegu na 20 km przybiegła Emilia Romanowicz. Do pierwszej zawodniczki straciła jedynie ok. 1 min. Wielkie gratulacje!

dut_1

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn