Ciepło, sucho, komfortowo – czyli nowości w kolekcji Black Diamond na zimę 2016

przez Administrator | Opublikowano 24 października 2016 13:15

Marka Black Diamond jak co sezon wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzając do swojej kolekcji nowe produkty oraz proponując nowy design i technologie dla sprawdzonych już bestsellerów. Czym w tym roku zaskoczy nas marka? Jakich nowych rozwiązań możemy się spodziewać? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami od Black Diamond!

black-diamond

Zimno? Black Diamond ma na to kilka sposobów!

Bestsellerem kolekcji jest bez wątpienia First Light Hoody. Kurtka została uszyta z lekkiego materiału Schoeller, a ocieplona wypełnieniem PrimaLoft Silver Insulation Active, dzięki czemu waży zaledwie 440 g. Technologia NanoSphere® w trwały sposób chroni przed wodą, brudem i tłustymi plamami, a elastyczny materiał Stretch Schoeller® Face Fabric zwiększa wytrzymałość. Ponadto wyjątkowo lekka konstrukcja chroni przed niepogodą oraz zatrzymuje 91% ciepła, nawet kiedy jest przemoczona.

First Light Hoody

First Light Hoody

Cena detaliczna: 979 PLN

Co o First Light Hoody mówi sam producent?

Od wielu lat flagowym produktem w kolekcji zimowej Black Diamond jest Cold Forge Hoody. To bardzo kompaktowa, ale zaskakująco wytrzymała i ciepła kurtka. Swoje właściwości zawdzięcza wykonaniu warstwy zewnętrznej z materiału Pertex® Microlight 20D ripstop z wykończeniem DWR, a wypełnieniu ociepliną PromaLoft® Gold Insulation Down Blend. Ze względu na regulowany, kompatybilny z kaskiem kaptur, czy rozciągliwe mankiety kurtka polecana jest głównie wspinaczom, nie stroniącym od aktywności również w zimowych warunkach.

Cold Forge Hoody

Cold Forge Hoody

Cena detaliczna: 1199 PLN

Deployment Hybrid Hoody zagościł w kolekcji Black Diamond już jakiś czas temu, od tego momentu model podlega delikatnym innowacjom, aby spełnić wymagania wszystkich klientów. Połączenie trzech tkanin pozwoliło stworzyć wysoce oddychającą drugą warstwę izolacyjną, którą z powodzeniem można nosić przez cały dzień, bez poczucia dyskomfortu przegrzania.

Deployment Hybrid Hoody

Deployment Hybrid Hoody

Strategicznie połączenie tkaniny softshell Schoeller® z izolacją PrimaLoft® Silver Hi – Loft oraz wełną merino dało równowagę funkcjonalną pomiędzy izolacją a oddychalnością , która eliminuje konieczność zakładania kolejnych warstw. Kurtka posiada dożywotnią impregnację NanoSphere®.

Cena detaliczna: 939 PLN

First Light Hoody, Cold Forge Hoody i Deployment Hybrid Hoody to wciąż mało? Black Diamond spełni wszystkie Wasze oczekiwania, dlatego ma w swojej ofercie jeszcze kilka mocnych propozycji. Jedną z nich jest Access Hoody, który gwarantuje ciepło w każdej temperaturze i sytuacji, bez względu na to, czy właśnie jesteś w cruxie na swoim projekcie, asekurujesz, czy spacerujesz po górach! A to wszystko dzięki wypełnieniu ociepliną PrimaLoft® Gold Insulation i wykonaniu zewnętrznej warstwy kurtki z materiału Schoeller® z impregnacją Nanosphere®. Kurtkę wykończono elastycznymi mankietami, dzięki czemu dopasuje się do każdego użytkownika. Zastosowano w niej również dwukierunkowy zamek, co sprawia, że jest kompatybilna z uprzężą. Do innych zalet modelu należy zaliczyć jej małą wagę oraz możliwość skompresowania do rozmiarów własnej kieszeni, w którą można ją schować.

Access Hoody

Access Hoody

Cena detaliczna: 729 PLN

Jesienno – zimową porą równie ważna jest warstwa wierzchnia!

Od kilku sezonów najważniejszym i najczęściej wybieranym przez klientów modelem w tej kategorii jest Sharp End Shell. To najlżejsza w kolekcji Black Diamond kurtka z trójwarstwowego laminatu GORE-TEX® Pro 3L. Ergonomiczny krój i lżejsze tkaniny kładą nacisk na pakowność, spełniając zarazem swoje najważniejsze funkcje przy długotrwałym użytkowaniu w trudnych warunkach. Gdy teren wymaga szybkości i zręczności, a warunki wymagają pełnego zabezpieczenia przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi Black Diamond Sharp End Shell służy jako idealna ochrona.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn