Puchowa kolekcja marki Rab na zimę 2016

przez Administrator | Opublikowano 02 września 2016 11:26

Odzież puchowa to domena marki Rab. Kolekcja kurtek puchowych jest bardzo szeroka i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na zimę 2016 Rab przygotował kilka nowości oraz odświeżył swoje dwa flagowe modele kurtek Microlight Alpine Jacket oraz Microlight Jacket. Są to topowe modele marki, a co za tym idzie bestsellery na rynku.

Początki marki Rab to lata sześćdziesiąte, a założycielem był Rab Carrington. Wspinacz i alpinista, czyli człowiek idealnie znający się na potrzebach sprzętowych ludzi gór. Jego ideą było tworzenie produktów przez wspinaczy dla wspinaczy. Dzięki temu produkty marki Rab są praktyczne i dopasowane do rzeczywistych, najtrudniejszych warunków użytkowania w górach. Zaczynając od rodzimych gór Szkocji poprzez wspinaczkę w Alpach, Andach i Himalajach, Rab tworzy nową filozofię wspinaczki znaną do dziś – fast and light. W 2007 roku Rab Carrington odchodzi na emeryturę, a nowy właściciel marki Equip Outdoor Technologies cały czas pozostaje wierny jego filozofii, tworząc innowacyjne produkty dla turystów i wspinaczy, które nadal pozostają funkcjonalne i praktyczne. Poniżej kilka nowości przygotowanych na zimę 2016 oraz przypomnienie dwóch flagowych modeli marki Rab.

Kurtka Microlight Alpine Jacket z kapturem na umiarkowanie zimne warunki atmosferyczne. Posiada wąskie, pikowane komory wypełnione puchem gęsim 750. Puch jest hydrofobowy RAB® w technologii stworzonej we współpracy z NIKWAX® wolnej od związków fluorowęglowodorów. Dla rozmiaru L waga kurtki to 430g (samego puchu są 143g). Posiada dopasowany kaptur, dwie kieszenie boczne, jedną kieszeń na piersi, ściągacze u dołu kurtki oraz praktyczny woreczek do spakowania kurtki. Jednym słowem wszystko co powinien mieć podstawowy klasyczny model kurtki puchowej. Podobnie jak wersja Microlight Jacket bez kaptura. Obie występują w szerokiej gamie kolorystycznej , a wersja bez kaptura waży zaledwie 375g w tym 125g puchu.

Kurtka Microlight Alpine Jacke

Kurtka Microlight Alpine Jacke

4microlight_jacket

W nowościach znajdziemy kurtkę Zero Jacket. To połączenie najwyższej jakości puchu gęsiego 1000 cui i ultralekkiego materiału z nici o grubości 7d pozwoliło stworzyć ekstremalnie lekką i ciepłą kurtkę, która ma doskonały stosunek wagi do zdolności izolacji. W rozmiarze L puchu jest 130g. Kurtka posiada ciepły kaptur, dwie kieszenie boczne oraz woreczek do spakowania. Idealne rozwiązanie na naprawdę ciężkie warunki atmosferyczne.

Kurtka Zero Jacket

Kurtka Zero Jacket

Kolejną nowością jest model Continuum Jacket bez kaptura. Wersja z kapturem w kolekcji gości już od kilku sezonów i jest bardzo dobrze oceniana podczas różnorodnych testów outdoor. Gęsi puch 850 ulokowany jest w przeszywanych mini-komorach (95g dla rozmiaru L). Zastosowanie dużej ilości komór daje optymalne połączenie niewielkiej objętości po spakowaniu do izolacji.

Wybór wśród kurtek puchowych Rab jest bardzo szeroki, ale nie zapomnieliśmy również o odpowiedniej ochronie dolnej części ciała. W zimie 2016 nasze nogi będą odpowiednio chronione, dzięki puchowym spodniom Argon Pants. Ilość puchu gęsiego 800 dla rozmiaru L to 160g, mają średniej wielkości pikowane komory do użycia na stanowisku, biwaku lub w połączeniu ze śpiworem jak dodatkowa warstwa izolacyjna. Do spodni dołączony jest pasek.

Spodnie Argon Pants

Spodnie Argon Pants

Nasze ciało jest już odpowiednio chronione, dzięki puchowym kurtkom i spodniom, ale Rab nie zapomina również o naszych dłoniach i na zimę odświeżył model rękawic puchowych Endurance Down Mitt. Lekkie, ocieplane puchem kaczym łapawice z odpornym na wilgoć materiałem wierzchnim Pertex® Endurance. Stworzone z myślą o użyciu w niskich temperaturach i jako rękawice awaryjne.

Endurance Down Mitt

Endurance Down Mitt

Dzięki puchowej kolekcji marki Rab możemy być pewni, że w czasie zimy całe nasze ciało będzie odpowiednio chronione, nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Od tej zimy kolekcja Rab jest szerzej dostępna na rynku polskim, także zapraszamy serdecznie do odwiedzania sklepów outdoorowych.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn