Książka „Lot koło Nagiej Damy” nagrodzona na XXI Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady

przez Administrator | Opublikowano 28 września 2016 17:14

Książka pt. „Lot koło Nagiej Damy” autorstwa Moniki Rogozińskiej została książką górską roku 2016 (ex aequo) w kategorii wspomnienia i autobiografia na XXI Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku – Zdroju. 

Lot koło Nagiej Damy (Monika Rogozińska)
W uzasadnieniu Jury czytamy:

To niesamowita historia, którą przedstawia Monika Rogozińska, dziennikarka i członek elitarnego The Explorers Club. Opis zimowej wyprawy na Nanga Parbat, akcji wspinaczkowej czy barwnego obrazu życia w bazie, jest tylko wstępem do właściwie nieznanej historii z czasów wojny.

Z bazy pod Nagą Górą przenosimy się do Anglii, do czasów bitwy o Anglię, w której tak znaczącą rolę odegrali polscy piloci. Będziemy się też przyglądać defiladzie zwycięstwa, w której zabrakło miejsca dla Polaków. Następnie przeniesiemy się do Pakistanu, gdzie znów polscy piloci odegrali kluczową rolę w budowaniu Pakistańskich Sił Powietrznych.

To bardzo osobista książka, debiut książkowy autorki. Przesłaniem książki może być cytat: ”Trzeba wydobywać z niepamięci okruchy rozbitego lustra polskiej historii, żeby następne pokolenia mogły się w nim przejrzeć – z dumą”.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn