Już niebawem startuje Bieg Pobłocie!

przez Administrator | Opublikowano 28 września 2016 17:41

Bieg Pobłocie to nie tylko okazja do wyrwania się z miasta, do spróbowania się w delikatnym trailu, do przewietrzenia się w lesie, złapania dystansu… To także dobry moment na spokojne, radosne spotkanie w gronie większych i mniejszych miłośników biegania. Nie ma się co zastanawiać! Ziemniaki z ogniska też będą.

Już 1 października ścieżkami Poleskiego Parku Krajobrazowego wyruszy kilkudziesięciu biegaczy w trasę II Biegu Pobłocie. Towarzyska impreza, zainaugurowana w zeszłym roku przez Stowarzyszenie Maraton Lubelski szybko zyskała grono sympatyków czy to przez 25-kilometrową trasę wiodąca pięknymi poleskimi lasami, czy to przez atmosferę. Ten kameralny bieg to dobra odskocznia od masowych miejskich biegów. To dobra okazja, by spróbować się w bardziej naturalnej scenerii.

img_0228

Bieg Pobłocie (fot. Marta Sienkiewicz)

Jesień to idealny czas na bieganie. Sprzyja pogoda, a i przyroda zachwyca. Na Bieg Pobłocie zapraszamy zarówno tych biegaczy, którzy doskonale znają uroki trailowego biegania, jak i tych, którzy dopiero zamierzają się w tym zakochać! – przekonuje Aleksander Kurczewski, dyrektor biegu.

img_0175

Bieg Pobłocie (fot. Marta Sienkiewicz)

Bieg startuje 1 października o godzinie 12:00 z Lipniaka. Pierwsze kilometry wiodą przez ścieżkę przyrodniczą Perehod – mijając Staw Dziki, dalej ścieżką między Stawem Duża Zośka a Stawem Perehod. Po wybiegnięciu z lasu będzie znajdował się pierwszy punkt z wodą – w Pieszowoli (8 km), a drugi w Sosonowicy-Dwór (15 km). Dalej trasa wiedzie wzdłuż brzegu Jeziora Hetman i Kanału Wieprz-Krzna. Meta usytuowana jest w Ośrodku Świetny Spokój u Rybaków w Uhninie. Tam też na biegaczy czekały bedą pamiątkowe medale i… pieczone ziemniaki.

Więcej o biegu: https://m42aton.wordpress.com

Bieg Rzeźnika jest partnerem tego wydarzenia. Bieg odbywa się dzięki wsparciu Gminy Dębowa Kłoda oraz lokalnych przedsiębiorców:

  • Świetny Spokój u Rybaków
  • Medard-auto – Mariusz Lisiecki
  • Kingmetoil Kułak Zbigniew
  • P.H.U. Elektrotechnika Fryca Krzysztof

Informacja Organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn