Za nami II Festiwal Biegów Alpejskich

przez Administrator | Opublikowano 12 sierpnia 2016 14:08

W dniach 6-7 sierpnia 2016 r. w Zawoi odbyła się II edycja Festiwalu Biegów Alpejskich. W ramach wydarzenia uczestnicy wystartowali w V Chaszczoku – Biegu na Babią Górę, Biegu na Małą Babią, Biegu na Babią Górę – Perć Akademików oraz Etapowym Maratonie Biegów Alpejskich. 

Największym wyzwaniem dla uczestników był start w Etapowym Maratonie Biegów Alpejskich, czyli 7 biegach o łącznej długości 34 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu) i ponad 5000 m przewyższenia w pionie. 

Perć Akademików (fot. Magdalena Bogdan)

Perć Akademików (fot. Magdalena Bogdan)

Perć Akademików - Fot. Magdalena Bogdan

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpoczął Chaszczok – Bieg na Babią Górę. Była to już 5 edycja tego biegu i po raz kolejny pogoda nie była łaskawa dla zawodników. W Chaszczoku najlepszy czas uzyskał Bartosz Gorczyca, natomiast wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Iwona Januszyk. 

Chaszczok (fot. Magdalena Bogdan)

Chaszczok (fot. Magdalena Bogdan)

Mężczyźni

 1. Bartosz Gorczyca
 2. Piotr Czapla
 3. Dariusz Marek 

Kobiety

 1. Iwona Januszyk
 2. Agnieszka Krowicka
 3. Iwona Kik 

Drugim biegiem tego dnia był sprinterski wyścig na Mokry Kozub. Zawodnicy mieli do pokonania

Granica (fot. Magdalena Bogdan)

Granica (fot. Magdalena Bogdan)

dystans 1 km o przewyższeniu 160 m (+150 m /-10 m). Był to krótki, ale intensywny bieg ścieżką dydaktyczną. W etapie tym najlepsze czasy osiągnęli Bartosz Gorczyca oraz Iwona Januszyk. 

Mężczyźni:

 1. Bartosz Gorczyca
 2. Daniel Wosik
 3. Piotr Koń

Kobiety:

 1. Iwona Januszyk
 2. Sylwia Bondara
 3. Dominika Bolechowska

Trzecim etapem zmagań był Bieg na Małą Babią startujący z Zawoi Czatoża. Tym razem na uczestników czekał dystans dłuższy, mianowicie trasa o długości 6,7 km i przewyższeniu 1020 m (+905 m/-115 m) z metą na szczycie Małej Babiej. Kolejny raz na mecie jako pierwsi zameldowali się Bartosz Gorczyca oraz Iwona Januszyk. 

Nocny Bieg na Cyl (fot. Krzysztof Nagacz)

Nocny Bieg na Cyl (fot. Krzysztof Nagacz)

Mężczyźni

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn