Technologie M-Select marki Merrell – czyli co znajdziesz w butach do hikingu

przez Administrator | Opublikowano 18 sierpnia 2016 11:56

Odpowiednio dobrane obuwie to najważniejszy element każdej wyprawy outdoorowej. Merrell już od ponad 30 lat stosuje zaawansowane technologie i materiały, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Outdoorowy świat przecinają tysiące szlaków. Każdy z nich jest inny, każdy wymaga doboru odpowiedniej odzieży i sprzętu, ale przede wszystkim obuwia. To właśnie buty stanowią bazę dla każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właściwie dobrane zapewniają stabilizację na śliskim podłożu, wygodę podczas wielogodzinnego marszu oraz ochronę stopy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Merrell_1

Marka Merrell idzie krok w krok z najbardziej wymagającymi użytkownikami, oferując im obuwie, wykonane z najlepszej jakości materiałów i przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Co jednak kryje się pod skomplikowanymi nazwami, opisującymi poszczególne modele? Warto znać odpowiedź na to pytanie, by znaleźć buty, które w największym stopniu spełnią nasze oczekiwania i sprostają potrzebom podczas kolejnej wyprawy.

But można podzielić na trzy główne części: cholewkę, podeszwę środkową oraz podeszwę zewnętrzną. W zimowej kolekcji Merrell każdy z elementów obuwia został wyposażony
w szereg rozwiązań, które zapewnić mają komfort oraz jak najlepszą ochronę stóp podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Cholewka

Cholewka butów outdoorowych może być wykonana z tworzyw naturalnych lub syntetycznych. Skóra to wciąż jeden z najchętniej stosowanych materiałów, zapewniających odporność i ochronę stopy. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej materiałów syntetycznych, które szybko i skutecznie odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry, doskonale chronią przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a przy tym są znacznie lżejsze niż buty skórzane.

M Select DRY

W wybranych modelach Merrell zastosowano technologię M-Select DRY. Zbudowana
na zasadzie membrany, stanowi ochronę przed wiatrem i wodą oraz skuteczne odprowadza wilgoć z wnętrza buta. Nie ma wątpliwości, że produkty z symbolem
M-Select DRY pozostaną suche nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

Podeszwa środkowa

Choć najmniej widoczna to właśnie podeszwa środkowa buta jest jego kluczowym elementem. To właśnie ona zapewnia komfort i stabilizację stopy podczas marszu na nierównym i skalistym podłożu.

Merrell Air-Cusion

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn