W kobietach siła! Rusza projekt „Kobieta górom – Korona Ziemi”

przez Administrator | Opublikowano 10 czerwca 2016 14:10

„Kobieta górom – Korona Ziemi” to projekt, który ma na celu ukazanie wspinaczki na wszystkie szczyty Korony Ziemi z kobiecego punktu widzenia, a tym samym przedstawienie kobiecych granic wytrzymałości, przełamywania barier psychicznych i zwyczajowych, piętrzących się przed wspinaniem kobiecym. Projekt ten – mam nadzieję – udowodni, że kobiety potrafią sprostać nawet najbardziej wymagającym górskim trudom.

zdjęcie z logo

Korona Ziemi, to najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Kontynentów jest siedem, jednak szczytów jakie często zalicza się do Korony Ziemi – 9. Te dodatkowe wynikają ze sporów:

Nie będę pierwszą kobietą, która zdobędzie wszystkie szczyty kontynentów, natomiast mój projekt wyróżniać się będzie od pozostałych przede wszystkim tym, że jako kobieta chciałabym zdobyć wszystkie 9 szczytów z listy Korony Ziemi (a nie 7) i zrobić to w jak najkrótszym czasie.

15

Możecie mnie wspierać zarówno duchowo, jak i finansowo!

Oto szczegóły mojego projektu:

http://polakpotrafi.pl/projekt/kobieta-gorom-korona-ziemi

Zachęcam również do rozpowszechniania informacji o projekcie i promowania KOBIECYCH działań w górach!

4

Kilka słów o mnie:

Daria Sieracka, lat 28. Filolożka, miłośniczka kultury, sztuki i gór. Zdeterminowana Kobieta, walcząca ze stereotypami i kobiecymi mitami. W aurze górskiej zakochana od zawsze. Chodzi po górach od dziecka, wspina się od 2 lat. Jeszcze nie dość doświadczona alpinistka, ale zainspirowana polskimi himalaistkami, postanowiła kultywować wspinaczkę górską kobiet. Więcej informacji na blogu: http://kobietagorom.pl/

Daria Sieracka

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn