Południowy Tyrol – pomysł na aktywne wakacje we Włoszech

przez Administrator | Opublikowano 13 czerwca 2016 15:05

Doskonale przygotowane trasy narciarskie przyciągają co roku na alpejskie stoki i trasy Południowego Tyrolu całe rodziny. Jednak coraz więcej turystów docenia uroki tego malowniczego miejsca także latem. To właśnie tutaj znajdują się Dolomity wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki niezwykłemu krajobrazowi i głęboko zakorzenionej, unikalnej kulturze, Południowy Tyrol należy do najpiękniejszych miejsc w Europie. To wymarzone miejsce na wakacje.

Dolina Isarco

Dolina Isarco

Południowy Tyrol/Südtirol to region zupełnie wyjątkowy. Ta najbardziej na północ wysunięta prowincja we Włoszech należy do najpiękniejszych miejsc w Europie. Leży na pograniczu Austrii i Szwajcarii, a zamieszkujący ją ludzie mówią w większości po niemiecku. Zachowaniem i sposobem bycia przypominają jednak bardziej Włochów. Doceniają otaczające ich piękno, cieszą się życiem i pragną tym szczęściem dzielić się z innymi. Mieszkańcy Południowego Tyrolu są dumni ze swojej kultury, której obecność można poczuć na każdym kroku. Region łączy w sobie wszystko, co najlepsze z obecnych tu kultur: austriacka rzetelność miesza się z włoskim temperamentem i śródziemnomorskim stylem życia. A najlepsze jest to, że każdy poczuje się tu jak w domu – Południowy Tyrol to miejsce, które rozpala zmysły i porusza serca.

Dla kogo? 

Wolisz podróże po regionie i zwiedzanie zabytkowych miejsc? Kochasz sport i lubisz aktywnie spędzać czas? A może preferujesz błogie lenistwo? W każdym przypadku Południowy Tyrol będzie dla Ciebie wymarzonym miejscem na wypoczynek!

.

Kuchnia

Południowy Tyrol to raj na ziemi dla każdego smakosza. Alpejskie tradycje w połączeniu ze śródziemnomorskimi smakami, dają fenomenalne efekty. Na głodnych turystów czekają zarówno tradycyjne włoskie makarony i wyśmienita pizza, ale również np. canederli, czyli przepyszne knedle! Kunszt i wyrafinowany gust lokalnych kucharzy jest regularnie doceniany. W 2015 roku 19 regionalnych restauracji zostało odznaczonych aż 23 gwiazdkami Michelin, co sprawia, że Południowy Tyrol nie ma sobie równych w tej dziedzinie w całych Włoszech.

Wino

Bogate w smaku i aromatyczne – takie są nagradzane w wielu prestiżowych konkursach południowotyrolskie wina. Region słynie z trzech lokalnych szczepów – Lagrein, Vernatsch i Gewürztraminer. Wino wytłacza się tutaj od wieków, często w tradycyjny sposób – najlepsze trunki Południowi Tyrolczycy nadal wytwarzają ręcznie. Na etykietach butelek należy szukać nazwy „Alto Adige”, bo tak brzmi po włosku nazwa tego winiarskiego regionu.

Dolomity

Dolomity

Sześć miejsc, które powinien odwiedzić każdy

1. Lago di Resia/Reschensee – warto wybrać się na trzygodzinną wędrówkę, z przepięknym widokiem na jezioro Lago di Resia z zatopioną wieżą kościelną. Wcześniej znajdowały się tu trzy jeziora. Przy budowie zbiornika zostało zalanych kilka miejscowości. Jednym ze śladów jest właśnie ta wystająca część kościółka z XIV w.

2. Tre Cime di Lavaredo – krajobraz, któremu trudno się oprzeć. To jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych widoków w Europie. Charakterystyczny masyw górski składa się z trzech szczytów: Ovest, Grande i Piccola.

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn