Arc’teryx Alpine Academy w tym roku już po raz piąty (16-19 czerwca)

przez Administrator | Opublikowano 07 czerwca 2016 14:06

16 czerwca w Chamonix rusza V edycja Arc’teryx Alpine Academy. Impreza cieszy się tak dużą popularnością, że krótko po otwarciu elektronicznych zapisów prawie wszystkie miejsca na warsztaty zostały wyprzedane. Jest za to możliwość wzięcia udziału w pozostałych imprezach (darmowych) w ramach Akademii.

Na grani do Aiguille du Midi (fot. Hugo Vincent / Arc'teryx Official)

Na grani do Aiguille du Midi (fot. Hugo Vincent / Arc’teryx Official)

Arc’teryx Academy to alpinizm w pigułce, pod postacią szeregu imprez, wśród których szczególnym wzięciem cieszą się seminaria i warsztaty (w tym roku zaplanowano ich około 20). Prowadzone są przez kilkudziesięciu międzynarodowych i miejscowych przewodników, a w pakiecie między innymi: wiedza o aklimatyzacji, nauka chodzenia w rakach, wiązanie się liną na lodowcu, posługiwanie się sprzętem, wspinanie wielowyciągowe, wspinanie na własnej asekuracji, Big Wall, logistyka wypraw, pierwsza pomoc, skialpinizm, a także warsztaty fotograficzne.

W Chamonix tradycyjnie pojawią się wspinacze z teamu Arc’teyxa. W ubiegłym roku gośćmi byli między innymi: Will Gadd, Nina Caprez, Luka Lindič, Mina Leslie-Wujastyk i Marc-Andre Leclerc. Szansa uczenia się od najlepszych to niewątpliwie ogromny atut Akademii. W 2013 roku chętnych na udział w „lekcjach z alpinizmu” było 300, w kolejnych latach rejestrowało się za każdym razem już 400 uczestników.

Pierwsze kroki pod czujnym okiem przewodnika (fot. wspinanie.pl)

Pierwsze kroki pod czujnym okiem przewodnika (fot. wspinanie.pl)

Maciek Ciesielski, członek teamu Arc’teryxa:

Ludzie na Akademię przyjeżdżają dosłownie z całego świata. Poziom jest przeróżny, ale przeważają początkujący i średnio zaawansowani. Cieszy mnie dość spora grupa naszych rodaków, niektórzy przyjeżdżają nawet co roku.

Rozmowę z Maćkiem o ubiegłorocznej edycji znajdziecie tutaj.

Informacje o V Akademii Arc’teryxa (16-19 czerwca) na stronie:http://chamonix.arcteryxacademy.com Wkrótce więcej szczegółów.

Polecam też relację z IV edycji Arc’teryx Academy: Szkoleniowy weekend z gwiazdami.

Dorota Dubicka/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn