Rzeźnicki Festiwal Biegowy coraz bliżej

przez Administrator | Opublikowano 16 maja 2016 11:24

2750 biegaczy w maju zmierzy się z 343 kilometrami bieszczadzkich szlaków. Od 21 do 28 maja po raz drugi odbędzie Rzeźnicki Festiwal Biegowy.

Bieg Rzeźnika 2013 (fot. Bartosz Rzemek)

Bieg Rzeźnika 2013 (fot. Bartosz Rzemek)

Rzeźnicki Festiwal Biegowy to impreza zbudowana wokół kultowego Biegu Rzeźnika – w tym roku bieszczadzkim czerwonym szlakiem pobiegniemy już po raz 13. Podczas 9 dni Festiwalu odbędą się cztery górskie biegi długie lub ultradługie.

bieg_rzeznika_ultra

21 maja Festiwal otwiera Bieg Rzeźnika Ultra, na dystansie 140 km i 100 km i limicie 24 godzin. Debiutujący w zeszłym roku bieg uchodzi za jeden z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce. Pierwszą edycję ukończyło zaledwie 17 biegaczy na blisko 250 startujących.

To pewne nadużycie, że tak niewiele osób ukończyło bieg. 17 osób ukończyło bieg na pełnym dystansie 140 km, ale klasyfikowani byli także ci, którzy kończyli na krótszych dystansach. 113 osób ukończyło 100 lub więcej km – komentuje Mirosław Bieniecki, dyrektor Fundacji Bieg Rzeźnika.

Warto dodać, że Bieg Rzeźnika Ultra jest laureatem Złotej Kozicy w kategorii debiut organizacyjny roku! Nagroda przyznawana przez portal biegigorskie.pl jest dla nas szczególnym wyróżnieniem – głosują w niej biegacze, którzy ukończyli dany bieg.

bieg_rzeznika_na_raty

W dniach 23-25 maja na czerwonym szlaku odbywał się będzie Bieg Rzeźnika na Raty – etapówka (33 km + 21 km + 22 km), podczas której w trzy dni, kawałkami pokonuje się trasę Biegu Rzeźnika. Polecamy dla tych, którzy nie czują się jeszcze na siłach, aby wystartować w Biegu Rzeźnika. To także niezły trening przed jesiennym ultraMaratonem Bieszczadzkim! Jest to nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie biegami górskimi. Biegamy indywidualnie. Nagrodą za trzydniowe poranne wstawanie są piękne widoki Bieszczadów o świcie.

A w piątek 27 maja o godzinie 3 w nocy w Komańczy na starcie stanie 700 par, aby wraz z wystrzałem ruszyć w rasę jednego z najbardziej morderczych biegów górskich w Polsce – Biegu Rzeźnika-InterRisk dla Aktywnych.

W tym roku zawody na trasie Komańcza – Cisna – Smerek – Berehy Górne – Ustrzyki Górne, wiodące bieszczadzkim czerwonym szlakiem odbędą się po raz 13.

Biegali lub są zarejestrowani do startu w tym roku u nas najlepsi biegacze i biegaczki górskie (i nie tylko) w Polsce tacy jak Piotr Hercog, Marcin Świerc, Agata Matuszewska, Magda Łączak, Magda i Krzysztof Dołęgowscy, ale także wiele osób znanych, chociaż niekoniecznie kojarzonych z biegami górskimi, m.in.: Robert Korzeniowski, Roman Polko, Adam Korol, Tomasz Lipiec, Paweł Januszewski, Marcin Rosłoń, Piotr Falkowski, Jerzy Natkański, Piotr Długosielski oraz wielu innych.

Do pokonania będą mieli 78 kilometrów. Będzie gonił ich zachód słońca (limit czasu wynosi 16 godzin).

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn