„Słoma” wystająca z butów – nie tylko w przysłowiu! Poznaj Aku Bellamont Plus

przez Administrator | Opublikowano 30 marca 2016 16:03

Gdy niespełna 1,5 roku temu włoskie Aku wprowadzało na outdoorowy rynek serię Bellamont, jej twórcy zapewne nie przypuszczali, jaką popularność w krótkim czasie zyska ona na zachodzie Europy. Czy jednak mogło być inaczej?

AKU Belamont Plus

AKU Belamont Plus

Z jednej strony producent podkreślający przywiązanie do ponadczasowych wartości, takich jak szacunek dla tradycji, wspieranie lokalnych społeczności czy proces produkcji przyjazny dla środowiska naturalnego. Z drugiej strony powstał uniwersalny i trwały, a zarazem elegancki  but dedykowany outdoorowym aktywnościom, który świetnie odnalazł się również w roli buta miejskiego. Dziś autorzy kolekcji sukcesywnie rozwijają ją o kolejne wzory i kolory, a Bellamonty chętnie zakładane są przez osoby interesujące się modą.

AKU Bellamont Plus

AKU Bellamont Plus

Niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji Aku w zaczynającym się sezonie wiosenno – letnim jest Bellamont Plus – lekki, skórzany but zaprojektowany z myślą o rekreacyjnych spacerach w warunkach zróżnicowanego terenu, jak również do chodzenia po mieście. Jego znakiem rozpoznawczym jest trójwarstwowa wkładka, wykonana z lateksu oraz włókna kokosowego i bambusa. Ta niepozorna od wewnątrz – w żartobliwym ujęciu utożsamiana ze słomą – część buta pełni ważną funkcję praktyczną – pozwala dopasować się stopie do kształtu buta. Niewątpliwie nadaje też charakteru oraz podkreśla bliskość z naturą, której wspomniana „słoma” jest uosobieniem.

AKU Bellamont Plus - wkładka z włókna kokosowego

AKU Bellamont Plus – wkładka z włókna kokosowego

Szacunek do natury widoczny jest również w pozostałych elementach obuwia. Skóra zastosowana w cholewce to 2 mm, wyjątkowo wytrzymały i wodoodporny nubuk, wolny od chromu w procesie garbowania. Przed uszkodzeniami mechanicznymi zabezpiecza go gumowy otok, w 99% wykonany z materiałów recyklingowych. Jego funkcją jest ponadto ochrona palców i pięty. Gwarancję przyczepności do podłoża zapewnia podeszwa opracowana na patencie włoskiej firmy Vibram (tu w miękkim modelu Predator II Ecostep) – cenionego dostawcy podeszw dla firm produkujących buty outdoorowe. Cechuje je duża wytrzymałość, dobra przyczepność w warunkach nierównego podłoża oraz odporność  na ścieranie. Komfort użytkowania, zależny m.in. jest od właściwości wewnętrznej śródpodeszwy, zapewnia

International Midsole System. Pełni on funkcję amortyzacyjną oraz sprawia, że stopa jest właściwie ułożona podczas przemieszczania się, zwłaszcza w warunkach nierównego terenu. Elegancji butom nadają bawełniane sznurówki, dołączone w 2 wersjach kolorystycznych – brązowej i pomarańczowej, z możliwością zmiany w zależności od upodobania czy koloru odzieży. Warto podkreślić, iż składniki stosowane w produkcji serii Bellamont pochodzą w 99% od europejskich dostawców. Ciekawostką wartą wspomnienia jest możliwość identyfikacji szewca, który wykonał but – określa go specjalny kod znajdujący się na odwrocie języka.

Informacja prasowa Raven

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn