Gotowi w góry? – nowy projekt Tatrzańskiego Parku Narodowego

przez Administrator | Opublikowano 29 marca 2016 13:30

W maju rusza pilotażowy program współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z lokalnymi kwaterodawcami. W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

Wizualizacja tablic

Wizualizacja tablic

Specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych na początek trafią do 100 wybranych obiektów z Zakopanego i okolic. ­­Turyści nocujący w pensjonatach objętych programem będą mogli dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w Parku, co spakować na wycieczkę górską, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak. Codziennie znajdą świeży komunikat turystyczny o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także prognozę pogody. Na tablicach „Gotowi w góry” nie zabraknie innych materiałów związanych z bezpieczeństwem w górach, jak ulotki czy mapy.

Już rok temu rozpoczęto testy tego rozwiązania w kilku kwaterach. Wszystko po to, by dotrzeć z informacją do większej liczby osób, już w miejscu noclegu, a nie dopiero po przekroczeniu granicy Parku. Jeśli program się sprawdzi, zostanie nim objętych więcej kwater. Wsparcie programu zadeklarował już Urząd Miasta Zakopane.

źródło: Tatrzański Park Narodowy

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn