Fernanda Maciel bije rekord na Aconcagua

przez Administrator | Opublikowano 09 marca 2016 13:40

21 lutego 2016 roku brazylijska biegaczka Fernanda Maciel dokonała niezwykłego wyczynu. Jako pierwsza kobieta w historii wbiegła i zbiegła z najwyższego szczytu Ameryki Południowej – Aconcagua (6962m) w ciągu niespełna 23 godzin.

Fernanda Maciel w Ameryce Południowej

Fernanda Maciel w Ameryce Południowej

“Nie rodzimy się, by ponosić porażki. Możemy dokonać znacznie więcej niż nam się wydaje” – to maksyma zgodnie z którą żyje Fernanda Maciel, jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek na świecie. W lutym br. po raz trzeci stanęła u podnóża najwyższego szczytu Ameryki Południowej – Aconcagua, by w jak najkrótszym czasie wbiec a następnie zbiec z tej niezwykle wymagającej góry.

Fernanda Maciel w Ameryce Południowej (2)

Swoje wyzwanie rozpoczęła w Aconcagua Provincial Park o godzinie 23:10, 20 lutego 2016 roku. Tym razem zawodniczka teamu The North Face nie tylko osiągnęła zamierzony cel. Dokonała znacznie więcej, gdyż pokonanie 80 – kilometrowego szlaku o przewyższeniu 3500 m zajęło jej zaledwie 22 godziny i 52 minuty! To absolutny rekord przebiegnięcia tej trasy przez kobietę, ustanowiony bez wsparcia w postaci dodatkowego tlenu.

Jak sama mówi, warunki panujące na szczycie Aconcagua były niezwykle wymagające.

Ta góra jest niezwykle brutalna. Próbowałam pokonać ją wielokrotnie i to ja zostałam pokonana, ale w życiu nie można się poddawać. Od zawsze szukam wymagających projektów, które wydają się prawie niemożliwe do wykonania. Właśnie tym była dla mnie Aconcagua! Bieg na wysokości prawie 7000 m. n.p.m. w śniegu, po oblodzonym szlaku, przy silnym wietrze i do tego bez tlenu jest niezwykle niebezpieczny i trudny, dlatego czuję się spełniona i szczęśliwa, że byłam w stanie tego dokonać – powiedziała Brazylijka.

Fernanda Maciel w Ameryce Południowej (3)

Więcej informacji o sukcesie Fernandy Maciel znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu/mountain-athletics

źródło: The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn