Cztery nagrody ISPO AWARD dla marki Ortovox

przez Administrator | Opublikowano 05 lutego 2016 17:26

Na tegorocznych targach ISPO marka Ortovox otrzymała łącznie cztery nagrody, w tym najbardziej prestiżowe wyróżnienie PRODUCT OF THE YEAR w kategorii SKI.

Ciężka praca oraz świeże spojrzenie na tematykę plecaków lawinowych pozwoliły na stworzenie innowacyjnego systemu AVABAG. Ortovox od lat wprowadza także nowe technologie w segmencie wełnianej odzieży. W tym roku również charakterystyczne kurtki z wełnianą izolacją zostały docenione i nagrodzone na ISPO.

ISPO_AW16_ProdOfTheYear_Large_4c-b-128x300

AVABAG

640 gramów wagi i 1.8 litra objętości. System lawinowy AVABAG jest zatem najlżejszym i najmniejszym systemem lawinowym na świecie. Niska waga została osiągnięta dzięki nowej technologii łączenia poduszek bez użycia szwów i kleju oraz lżejszej jednostce właściwej. Jest to kompletnie zamknięty system o wysokiej wytrzymałości, który nie wymaga użycia energii elektrycznej do odpalenia. Dzięki temu bród, lód i korozja nie stanowią już problemu.

AVABAG-ASCENT-22-46108-black-anthracite-MidRes

AVABAG jest mechanizmem, który umożliwia jego demontaż oraz instalację w innym plecaku do tego przystosowanym. Każdy plecak Ortovoxa można zakupić w wersji kompatybilnej z systemem AVABAG.

Ćwiczenie odpalenia jednostki jest niezwykle istotne dla ich przyszłych użytkowników. Badania wykazują, że około 12 proc. osób podczas wypadku miało problemy z poprawnym uruchomieniem systemu podczas zejścia lawiny. AVABAG pozwala na nieograniczone testy bez podpiętej jednostki aktywacyjnej.

Uchwyt uruchamiający odpalenie poduszki był kolejnym elementem do ulepszenia. Ergonomiczny kształt pozwala teraz na łatwe i szybkie uruchomienie w każdej rękawiczce: dwu- i pięciopalczastej, niezależnie czy jesteśmy prawo czy lewo ręczni. Uchwyt może być ustawiony na dwóch różnych długościach i teraz odstaje nieco od ramienia plecaka, aby szybciej i łatwiej za niego złapać. Podczas gdy uchwyt nie jest potrzebny – np. podczas jazdy kolejką górską – może być przechowywany w specjalnej kieszeni zamykanej na zamek. Podczas planowania serii plecaków AVABAG Ortovox skupił się na dwóch typach plecaków: wersji skitourowej ASCENT, dostępnej w trzech odsłonach i o wadze zaczynającej się od 830 gramów, oraz FREERIDER dla narciarstwa pozatrasowego z ochraniaczem kręgosłupa.

Cechy szczególne:

  • Mały – najmniejszy system na świecie. Jednostka właściwa jest umieszczona wewnątrz tworząc kompletnie zamknięty i wytrzymały system bez potrzeby użycia energii elektrycznej. Piach, brud i lód nie stanowią już zagrożenia.
  • Przenośny – Avabag jest łatwy i szybki w zainstalowaniu. Współpracuje z każdym plecakiem Ortovox Avabag.
  • Skuteczny – innowacyjny system łączenia zastosowany w poduszce zapewnia najmniejszy rozmiar pakunku oraz polepsza jego odporność na przemakania i rozdzieranie.
  • Nielimitowane próby – odpalenie systemu może być ćwiczone wielokrotnie bez potrzeby montowania ładunku. Pozwala to na wyćwiczenie odpowiedniego nawyku podczas groźnych sytuacji.

Kurtka ANDERMATT

Dwuwarstwowa kurtka Andermatt łączy w sobie wełnę z czarnych owiec oraz doskonale oddychającą membranę Toray Dermizax NX.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn